Cetaganda

 • Autor:
 • Nakladatelství: Talpress
 • Cena: 199 Kč
 • ISBN: 80-7197-187-1
 • Vyšlo: 1. 11. 2001
 • Žánr: Sci-fi
 • Provedení: brož.
 • Autor obáky: Pilcerová Martina
 • Počet stran: 319

Román Cetaganda představuje další část cyklu o vesmírném žoldákovi a šlechtici Milesi Naismithovi Vorkosiganovi. Jeho nová dobrodružství zavedou čtenáře na vzdálenou Eta Cetu, hlavní planetu Cetagandské říše, kde má miles reprezentovat svou planetu Barrayar – tentokrát na diplomatickém poli. Miles se však v této podivné cizí společnosti rozhodne zahrát si na detektiva a také splnit další ze svých chlapeckých snů – zachránit říši.

Román získal ocenění Hugo Award, potěší především milovníky napínavé sci-fi plné dramatických zvratů a nečekaných situací

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. Se zvířecím rykem se vrhám do nejbližšího pořádného (= SF/F prodávajícího) knihkupectví-teda až se dostanu do Práglu nebo jinam do civilizace…Herr Gurnisson rulezz !

 2. Necital som ani Zabijec lidi. Ake to je? Kingove knihy boli supa – tohto autora nepoznam

 3. no jsem zvedavy kdy to prijde do knihkupectví.. počítám tak v pátek 🙁

 4. Už mám objednáno a velice se těším. Po podprůměrném Zabíječi orků mě příjemně překvapil Zabíječ lidí. Tak doufám, že Zabíječ elfů bude ještě lepší.

 5. No já tedy považuji Zabíječe lidí jako nejslabší díl v celé sérii.. snad bude Zabíječ elfů lepší.

 6. Asi nic moc
  Opravdu, Zabíječ lidí se s Kingovými díly série nedá vůbec srovnávat, zřejmě to mělo mít nějaký humorný podtext, ale byla to hlavně nuda bez napětí. Pochybuji, že Zabíječ elfů bude lepší…

 7. temní elfovia = vela, vela mučenia, takže pre mňa jasná kúpa 🙂

 8. Cože Gotreka zajeli ? Eště k tomu elfové ? Nevycházím z úžasu !! Všechny knihy od Longa jsou pro mě zklamání…Ale koupit další vydání je hold už povinnost .. Souhlasím že Zabíječe lidí je nejslabší.

 9. zase k vánocům 🙂
  Jako vloni zabíječ lidí, tak letos zabíječ Elfů, příští vánoce to budou doufám šamani. Tahle série mě baví od začítku a Long mi padnul do vkusu. Jen sem odolal prvnímu náporu a nechal to ježíškovi aby mě ušetřil svetru :-).Tak se budu těšit. Mimochodem, edičák Polarisu na 2010 vypadá velmi nadějně a Křivopřísežník bude doufám zase trpasličí maso jako Nositel zášti.

 10. Long umí psát, ta jeho Černá srdce mi sedí, ale prostě jako pokračovatel Kinga to pro mě není ono….kdyby to pojmul jako Karel s Jozefem na cestách, tak to bude fajn čtení, ale prostě Kingův Gotrek a jeho Gotrek mi přijdou hodně nekompaktibilní a číst se to sice dá, ale není to prostě ono.Pokračování Ragnara je mnohem zdařilejší, a škoda, že Lightner nedostal(i?) i tohle.

 11. dočteno 4/10
  Tak sem právě dočetl a musím říct, že je to dost slabé. Jak se mi líbili předchozí díly, tak to má klesající tendenci. Zabíječ orků výborné, zabíječ lidí slušné ale dlouhé, zabíječ elfů slabé.Začátek vypadá slibně, v okamžiku kdy se objeví šedý věštec Thanquol a skaveni je to parádní čtení, ale pak to začne zabředávat, děj se podivně táhne a je to nezáživné. Pak opět super moment když se objeví Druchii a pak zase úpadek. Jak kdyby to psali dva lidé.Do dočtení sem se musel donutit. Celekem 4/10 a víc bych tomu nedal ani za mák.Co se týče chyb, tak až na 2 překlepy a jeden špatný slovo sled (Ale mu pak ta slova…podsunuly myšlenky) je to v pohodě.Co se mi opět nelíbilo, byla už u zabíječe lidí zmiňovaná “modernost” překladu.str. 275, “Odněkud shora spadl balvan velký jako kráva a tři z nich zabil.”Jestli to je skutečně v originále, tak by bylo fajn (pokud to jde) autorovu myšlenku přebít nějakým rozumným kompromisem hodícím se do fantasy literatury. Ale je to jen jedna větička.Sem zvědav na zabíječe šamanů, tenhle díl mi nesedl.

Zveřejnit odpověď