Endymion

 • Autor:
 • Nakladatelství: Perseus
 • Cena: 222 Kč
 • ISBN: 80-86030-45-8
 • Vyšlo: 1. 11. 2001
 • Žánr: Sci-fi
 • Provedení: brož.
 • Autor obáky: Gary Rudell
 • Počet stran: 601

Ohromující pokračování jedné z nejslavnějších a kritikou uznávaných sci-fi sérií posledního desetiletí.

274 let po Pádu, vesmíru vládne chaos. Raul Endymion, někdejší pastevec a odsouzený vrah, se stává figurkou v kosmické hře, jejíž výsledek rozhodne o osudu lidstva. Jako osobní strážce nové spasitelky překoná prostor, čas a samotnou podstatu reality, aby se stal dívčiným ochráncem, milencem a žákem. Aeneu pronásleduje do 32. století tajemný Štír, příšera, vražedný stroj a anděl odplaty, ale její záchrana je předurčena Endymionovi. Jak změní její poselství vesmír – pokud ho bude ochotná předat… a pokud na něj bude lidstvo připravené?

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. Momentálně tu knihu čtu. Věřím, že ji mnozí označí za opad a dost možná i oprávněně.Já tak kritický nejsem a nebývám a zmíním proto jen stručně pozitiva a negativa.Přínosem je, že je kniha čtivá a děj poměrně napínavý.Osobně mám poměrně značné rozpaky z přemíry postav, které se v příběhu vyskytují. Každou chvíli čekáte, kdo se ještě v knize objeví (Shakespeare, Gilgameš, Johanka z Arku, Hekaté, Machiavelli). A to je jen letmý výčet známých figur a osobností, které dostanou v příběhu nečekané úkoly i vlastnosti. Nemohu se zbavit pocitu, že pejsek s kočičkou vařili dort.Škodlivé je také opakování totožných postupů při gradaci děje. Silnou postavu musí vystřídat/přebít postava ještě silnější a tak to jde dál a dál…aneb přijde i kouzelník?Diskutabilní je rovněž snaha rozdělit příběh do šesti knih. V tomto ohledu autorovo počínání připomíná spíše tiskárnu na peníze.Můj závěr je asi takový, že pokud máte dostatek peněz, nevadí vám čekat, jste pokud možno dítě:-) a rádi si přečtete nějakou tu oddechovku, pak se do této série můžete s klidem začíst.

 2. Souhlas. Docela by mě zajímalo, proč Euromedia takový splašek berou, když ještě není dopsán a jak je vidět, je každý další díl horší. A to mě i jednička přišla jako zoufalý pokus nahrabat peníze.

Zveřejnit odpověď