Kirinyaga

 • Autor:
 • Nakladatelství: Polaris
 • Cena: 189 Kč
 • Vyšlo: 7. 3. 2002
 • Žánr: Sci-fi
 • Provedení: brož.
 • Autor obáky: Harris John
 • Počet stran: 268

Ve 22. století jsou velká stáda zvěř na afrických planinách už jen pouhou vzpomínkou a průmyslová města se postupně vyšplhala až an svahy posvátné hory Kirinyaga. Koriby,vzdělaný potomek domorodců je rozhodnut vytvořit utopickou kolonii na terramorfované planetě nazvané Kirinyaga. Povídkový román ověnčený cenami Hugo a Nebula. Kniha je na AMAZON.COM hodnocená na neuvěřitelných 100%. Určitě stojjí za přečtení.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. S Feistem už jsem skončil, jeho poslední věci už jsou o ničem. Ale dokud se to kupuje, proč by přestával psát, že jo…

 2. souhlasim, knihu si bohužel koupim jenom proto abych měl všechny pohromadě v knihovně.

 3. Re: Nedoporučuju
  Nemyslím si, že by Jimmy Ručka byl to nejhorší. Spíše si ho někteří pochvalovali (já jsem ho však nečetl),na Daemonu má 60%.Nemám od něj přečtené vše – hlavní Imperiální a Hadí sága mi chybí, ale je pravda, že Mág či Konkláve se mi líbili více než pozdější Válka temných. Možná kdyby si autor na chvíli dal oddych,mohli bychom zase vidět něco velkého. Protože na to má, není to žádný průměr, já řadím ho ke klasikám v žánru.

 4. od fejstä sem četl prvni dil trhlinovych valek a vubec se mi to nelibilo – nic pro mne brrr

 5. Feist sice ztrácí čtenáře (jsem jeden z nich), ale zároveň mu stále dorůstá nová čtenářská generace, takže se o jeho živobití nebojim

 6. Já se o jeho o živobití taky nebojím, a o jeho živobytí už teprve ne.

 7. vyhozené peníze
  Jak tak koukám na jméno překladatelky, půjde o vyhozené peníze. Po zkušenostech s předchozí trilogií si knihu půjčím maximálně v knihovně.

 8. Když jsem byl mladší, Trhlinová válka se mi moc líbila. Nedávno jsem se k tomu zkusmo vrátil a nevěřil jsem svým očím. Ze série, kterou jsem kdysi řadil k žánrové špičce, se vyklubala poměrně braková literatura. Především první díl trpí nezáživným příběhem ve stylu “šli z A do B, kde je čekala strašlivá překážka, ale pak už mohli jít v klídku do C a po další překážce do D”. Navíc to místy smrdělo Pánem prstenů na sto honů a překlad taky nestál za moc. Navíc mi přijde, že se autor vyžívá v líčení poměrně banálních situací a ty šťavnaté přeskakuje prostým “o XY později”. O neustálém porušování vnitřní logiky světa a příběhu se snad ani neradno rozepisovat. Je sice pravda, že Feist píše poměrně čtivě a nenáročně, takže to odsýpá, ale za klasika co jsem v něm viděl v pubertě, ho rozhodně s odstupem času nepovažuji.

 9. Já taky otevřel Trhlinovou válku zhruba před rokem a příjde mi to pořád dobrý. Tak trochu nostalgie a má to svoje kouzlo.

 10. Jeho prvni knihy byly dobre. Ale časem začal upadat. Trhlinove valky i Imperium byly dobre snad nejlepsi. Dlší serie za nic nestáli nejvíc otravné je že co serie to nejaci novi elfove.

 11. Feistovy pribehy jsou hodne dobry, nejlepsi je Trhlinova valka, a Kralovsky Bukanyr…

Zveřejnit odpověď