Kosmické grotesky

 • Autor:
 • Nakladatelství: Adonai
 • Cena: 169 Kč
 • Vyšlo: 1. 11. 2001
 • Žánr: Sci-fi
 • Provedení: brož.
 • Autor obáky:
 • Počet stran: 156

Ladislav Szalai – nar. 18. 3. 1951 Bratislava – Petržalka. Publikoval i básně a písňové texty a natočil desku v Supraphonu spolu se Zdeňkem Rosenbaumem. Jeho sci-fi vyšly též polsky, rusky, maďarsky a italsky.

Obsah: Stroj fantasie O bezhlavém rytíři O zlém drakovi Halloween Santa Claus Platinová dívka Jak šel robot na popravu Můj pes Ten pravý Otesánek Ohnivý muž Centrum fantazie Domácí pomocník Hvězda Vzdálené sirény Sebevrah Stroj času Exploze Slovo Pozemšťani Exekuce Věčný oblek Štvanec Genomová karta Děti Slunce

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. Super je i to, že podle svých stránek hodlá Polaris vydat tento rok ještě jeden díl. Jenom by to chtělo, aby začali vydávat i knihy z období Horovy hereze a Abnettovy “inkvizitorské” trilogie.

 2. A honem na net nebo do krámu-Abnett je IMHO ve W40k jednička a Gaunt je to nejlepší z W4Ok co jsem četl

 3. Jupí 🙂 jedna z nejlepších military fantasy 🙂 už se nemůžu dočkat

 4. Načteno v originále ale každopádně koupím i českou verzi… Jen škoda že je Polaris tak pozadu když v originále už vyšel i jedenáctý díl… Ovšem nic to nemění na tom že Abnett je číslo jedna ve W40k.

 5. Cadderly: De facto už “hexalogie”, na Eisenhorna navazuje další Abnettova trilogie o Eisenhornovu žáku Ravenorovi. A rozhodně stojí taky za vydání.

 6. Mám schodek jako prase :-)Na vánoce sem si nechal dokoupit 3 WH tituly a mám zatím rozjetý jeden a už se chystají další.Takže omezím zaměstnavatele, práci přes čas a budu dohánět, a to by bylo abych to nedotáh.Když vidím edičkák, tak jen slintám. Nejvíc mě z toho láká Křivopřísežník.

 7. Re: The Return of Bill King !
  To je fakt super! Herne, chlape, udělals mi radost 🙂 A Tyrion s Teclisem budou hodně zajímavá dvojka….

 8. Tahle kniha mě mimořádně oslovila… je v ní spousta toho, co dělá Warhammer 40K tím, čím je – spousta mystična, nadpřirozena v brutálním a krvavém světě. Velice se mi líbil přechod od bezstarostného začátku k tvrdému, tíživému závěru, kdy všechno směřuje k podle všeho naprosto bezvýchodnému konci.A způsob, jakým Dan Abnett vpravuje do Duchů Verghasťany, je fantastický, i když víc než pravé Duchy z Tanith si je asi oblíbí málokdo.Mimochodem – Polaris už vyslovil záměr začít s Horus Heresy a tuším, že tenhle rok, takže se nejspíš máme velice brzy na co těšit.

 9. To jo ale bylo by dobrý kdyby se začli zajímat i o další série jako The Ultramarines a The Blood Angels.

 10. Horus Heresy letos řekl bych nebude. Polaris vydává 6 WH knih ročně a letošní edičák už mají plný.

 11. Tak třeba série The Ultramarines mne osobně moc nechytla, ale Horus Heresy bych si moc rád přečetl. V originále se mi to nechce kupovat dokud nevyjde pár knih v nějakém Omnibusu (pokud se tedy něco takového chystá).

 12. tak jsem neodolal a první dva díly Horus Heresy zakoupeny a zatím pěkné… uvidíme uvidíme každopádně Abnett rules…

 13. Hmmmm, mně by se zamlouvala nová dílka McNeilla a Abnetta – tuším že to je A Thousand Sons a Prospero Burns, nabízející pohled na zkázu planety Prospero ze dvou stran…osobně se klaním k variantě prezentované McNeillem, že Tisíc synů nezradilo Císaře, naopak Vlci se nechali oklamat Horusem a zavinili tak odpadlictví jedné z nejvěrnějších kapitul….

 14. Zrovna na A Thousand Sons a Prospero Burns je v posledním White Dwarfovi (362) upoutávka na celou stránku.Prospero burns…and well it should! 🙂

 15. Prospero Burns… Not right now
  Obávám se, že Prospero Burns bylo odloženo na příští rok. Zdravotní důvody.

 16. Jo jo Tuším že má vyjít někdy příští rok v lednu. Ale obálka vypadá naprosto luxusně…

Zveřejnit odpověď