Mise Saturn

 • Autor:
 • Nakladatelství: Omega
 • Cena: 399 Kč
 • ISBN: 978-80-7390-675-7
 • Vyšlo: 26. 3. 2018
 • Žánr: sci-fi thriller
 • Provedení: váz.
 • Autor obáky:
 • Počet stran: 688

Pro fanoušky Marťana přichází mimořádný thriller z budoucnosti od autora bestsellerů NY Times a držitele Pulitzerovy ceny Johna Sandforda a mezinárodně uznávaného fotografa a fanouška sci-fi Cteina.

Píše se rok 2066. Zaměstnanec Caltechu si při pozorování jen tak mimochodem všimne anomálie – něco se blíží k Saturnu a zpomaluje. Vesmírné objekty nebrzdí – to dělají jen kosmické lodě.

Závěr jednání vlády je jasný: ten, kdo dokázal postavit tuhle loď, je v technologiích nejméně sto let napřed, a kdo se této lodi zmocní a dokáže ji dostat na Zemi, bude mít tak velkou výhodu, že mu žádný jiný národ nebude moci konkurovat. Číňané souhlasí…

Začíná nejdůležitější cesta v historii výzkumu vesmíru. Dobrodružství o odvaze, zradě, vynalézavosti, tajemství a udivujících objevech, protože členové narychlo složené mezinárodní posádky zjišťují, že jejich sílu a rozum otestují nejen nepřátelé ze Země…

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

 1. Docela jsem se těšil, tyhle tvrdé scifi jsou přece jen u mě na prvním místě. No, koupeno, za několik večerů přečteno a včera dočteno. A stálo to za to. Ze začátku dobrí jízda, věda, technická řešení, americký styl … no, ani tak vlastně ne. Asi po třetině jsem si uvědomil, že ten styl nějak moc znám … no jo, A.C. Clarke v novém vydání. A zápletka dobrá, graduje problémy … a řeší .. A mimozemšťané jaksi v zastoupení, ale nakonec velký vliv, nebo nevliv, vlastně oboje. A to číňané .. vcelku sympaticky .. ale v tom už jsou rozdíly v pojetí. Clarke fandil vlastně všem lidem … tady přece jen ten patriotismus, plno moderního genderismu … no, naštěstí se ppdrobnosti některých mnou neoblíbených sex. vztahů nehýří. Čínští političtí pracovníci zlí, američtí dobří … atd. Což se dá snést, jsme na to ze starých časů cvičeni. Nicméně, doutnající konflikt Čína s USA vyřeší společně, rychle a dohodou. Holt politici jsou všude stejní a tady tuplem. Zvláště před volbama.
  A celé historii se dá věřit. Akorát, si myslím, že se příběh mohl odehrát asi tak o 30 let později než proklamovaných “za 50 let”. Přece jen ten pokrok tak rychle nejde, jak bychom chtěli. I Muskova konstanta se pořád prodlužuje, že.
  Moc doporučuji. S Problémem 3 těles (plus Temný les) jsou to opravdu ty staré, dobré Scifi, které mám rád. Jedna víc tvrdší, technická, druhá víc o lidech, hlubce mysli a poetická. Takže Clark má následovníka/y !

Zanechat odpověď