Pád měsíce

 • Autor:
 • Nakladatelství: Návrat
 • Cena: 249 Kč
 • Vyšlo: 1. 11. 2001
 • Žánr: Sci-fi
 • Provedení: brož.
 • Autor obáky: Ennis John
 • Počet stran: 587

Je 21.století a se světem je všechno v pořádku. Aspoň se zdá. Americký prezident se chystá přestřihnout pásku u dokončené americké Měsíční základny. První výprava na Mars vedená ženou se chystá vydat na cestu. Vše se katastrofálně zvrtne, když ametérská astronautka neobjeví kometu Tomiko, která míří přímo na Měsíc. Pokud se vědci nemýlí, Tomiko se za pět dní srazí s Měsícem a roztříštího na mrak rozehřátého plynu. A na Zem se snese hromada měsíční hmoty. Začíná boj o přežití!

Na AMAZON.COM hodnotilo 33 čtenářů na 80%.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. Upíři se valí ze všech stran a číňani nám zdražili česnek, sakra!

 2. Kámen mudrců a bude z toho leštidlo na parkety. Ať se jdou upířiny už vycpat. Začínají se mi docela přejídat. No ale mnoho lidí rádo čte furt dokola to samé jako zaseklá deska.

 3. čínskej česnek by stejně nezabral, není v něm žádná síla ;-))

 4. jj, čínskej čenek nestojí za nic. Narval jsem do česnečky celou palici a byla z toho….převařená voda 🙁 Dreamchaserovo řešení je asi nejlepší 🙂

 5. 2 Lorandel a Fenris 13:
  Pravdu díte, kdyby člověk do bramboráku naházel celé pole čínského česneku, skoro se to na chuti nepozná. Nejspíš ten česnek číňani vyvinuli speciálně pro chuťové pohárky upírů. Taky už mi tenhle boom leze na nervy – nejdřív draci, teď upíři, co bude příště? Vodníci? To by bylo aspoň originální:-). Emo zelená knihovna pro ctitelky slizkých ploutví:-DDD.

 6. Hm… Přijdu do práce a už se tahle kniha na mě šklebí z police… Kouknu do ní a uvidím, cože se to tu zase vyskytlo :F

 7. Je otrava, že většina chce číst “něco jako to předchozí”. Jsem knihkupec a každý den se setkávám s dotazem: Máte něco jako… To někdo nechce taky něco jiného? Raději si dejte Drooda (Dan Simmons). Dlouho jsem se těšil a skvěle jsem si nyní vychutnal.

 8. Já jsem taky knihkupec a bohužel je to smutná pravda… To by člověk brečel.Ale najdou se i vyjímky, naštěstí.

 9. Jana677: Další trend budou zombie a nemrtví obecně. Už se to začíná projevovat.

 10. To Robert Pilch: Díky, já si lámal hlavu, co asi bude po upírech. Ach jo, tahle témata mě nějak neberou, ale co se dá dělat. A dá se odhadnout, co bude po nich?

 11. Vzhledem k tomu že po netu zombies zuří už nějaký ten pátek a do knih se teprve začnou dostávat, tak po nich nastoupí postapo a steampunk.

 12. pro historiky
  Obálka mě natolik “zaujala”, že jsem si knihu prolistoval a vzadu našel “Poznámku pro historiky”. V té se pak asi na 4 řádcích praví, že magist Kelly i John Dee skutečně žili!Pro historiky vpravdě objev… 🙂 Říkám si, že autor buď zapomněl dodat “mladé”, anebo to překladatel nějak nezvládl a mělo tam být “Historická poznámka” či “Poznámka k historii”.

 13. Re: Zombie
  už se do knih ve světě dostaly před několika lety. Jo, steampunk zní jako dorý tip, první výhonky koneckonců už tu jsou.

 14. Výhonky? Myslíš ten zuřící boom, který je tu už tak druhým třetím rokem?

 15. Re: trendy
  Už se těším, kterak budu s černými brýlemi a bledým ksichem odhánět smetákem ode dveří davy fanoušků Stmívání, kteří přijdou žadonit o kousnutí :DA potom spáchám raději sebevraždu a zlomeným smetákem se rituálně zapíchnu :))

 16. Lámu si hlavu, jak bude někdo psát něco jako Stmívání o Zombiech. :-)Nakonec se ukáže, že to nejsou zombie… vegetariáni…

 17. Celene
  Můžeš to navrhnout na pracovní poradě – pokud něčím podpořit prodej, tak jedině nízkorozpočtovým filmem odehrávajícím se v jedné z posledních bašt civilizace – v našem 4.patrovém knihkupectví, jenž hájí hrstka knihkupeckých zombie před dotírajícími hordami upírů… 😉

Zveřejnit odpověď