Perry Rhodan 21 – Kapitán Nelson

 • Autor:
 • Nakladatelství: Ivo Železný
 • Cena: 69 Kč
 • Vyšlo: 1. 11. 2001
 • Žánr: Sci-fi
 • Provedení: brož.
 • Autor obáky: Přibík Jan
 • Počet stran: 128

Guy Nelson je povoláním dopravce. Jeho loď nese hrdé jméno JEHO BRITSKÉ VELIČENSTVO a už dávno není nová. Už dávno není ani zánovní a v podstatě na ní skoro nic nefunguje. Chce to velkou dávku odvahy vydat se s takovou rachotinou na kosmický let a Guy si ji dodává velkými doušky alkoholu. Na cestách ho doprovázejí jeho sestra Mabel, robot George a adoptované děti Franklin s Richardem, které skrývají velké tajemství…

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. Obránci naší pevnosti se zase vytáhli,jako ostatně vždycky. Jen ta reportáž o DE mi přijde krapet odbytá. Jinak super počtení,za těch 55 kč to rozhodně stojí.

 2. O DE psal jeho autor, a podle toho to taky vypadá. Nebyl by špatný nápad, aby se Pevnost za ta léta lhaní konečně jednou omluvila, nové stránky a grafiku už snad nikdo nečeká.

 3. Dark Elf? To nebyla reportáž, to byla přiznaná a pěkně graficky udělaná inzerce. Příště si jen stačí všímat pravých horních rohů. 🙂 Co se týče nových stránek, zítra na Pevnostconu je ideální příležitost se na to šéfredaktora zeptat. A grafika byl, pokud vím, dlouhodobý cíl do nového roku…

 4. Copak Pevnost, ta se za ta léta vyprofilovala do slušného žánrového časopisu. Jenže Ikarie nás asi brzo opustí. Přitom povídkovou část, minimálně zahraniční povídky, jsou o dvě třídy výš než cokoliv jiného, co tu vychází – jsou na úrovni magazínu F/SF. Ikarie umře na naprostý nezájem a ignoranci vydavatele,takto Mladé Fronty a jejího bulharského majitele, zdražit o sto procent je likvidační rozhodnutí. Apeluju proto na všechny příznivce tohohle literárního časopisu: při předplatném zůstává loňská cena (aspoň že tak), zkuste si ho předplatit, ať přežije.

 5. To Martina: Já do toho nevidím, ale myslím si, že Pevnost zachraňuje ten konzumní připitomnělý střední proud jako je HP, Stmívání a jiné hity. U nás v trafice si ji kupuje pár skalních fanoušků Fantasy a scifi ve věku nad dvacet. Zbytek jsou vždy bláznivé pubertální fanynky toho, co zrovna letí.

 6. Souhlas s Janou. Ikarii si zase kupují jen konzervy na šedesát a tak se stejně jako oni neprofiluje radši vůbec. Myslím si, že Ikarie umře hlavně na nezájem vlastní redakce cokoliv s časopisem dělat, je vlastně stejná jako Pevnost, ale narozdíl od ní nic neslibuje. Za dvacet let tady bude příšerně vypadající zastaralá Pevnost s webem k ničemu a hrobeček Ikarie.

 7. A docela by mě zajímalo, jak přesně vypadal ten “průser”, o kterém mluví Tomáš Němec tady.

 8. k webu a grafice Pevnosti
  Čerstvé informace z včerejšího Pevnostconu: nový web (viděli jsme screen hlavní stránky a vypadá parádně) by měl být spuštěn zhruba do tří týdnů. Půjde o něco zcela jiného, než ten současný, a to nejen designově, ale především pojetím. Web nabídne hodně prostoru samotným fanouškům, jen na nich bude záležet, jestli se zapojí a budou komentovat, přispívat články, povídkami apod. Graficky titulní strana vypadá hodně dobře. Tak držme palce a buďme trošku tolerantnější.

 9. P.S.
  Nechci si tu hrát na tiskového mluvčího Pevnosti, jen se dělím o nové informace ze včerejší akce. Víc ostatně bude běheme několika dní v reportáži.

 10. A proč vlastně potřebuje Pevnost nějaký extra, super, hyper, mega web ? Ono webů o SF, H a F je už celkem dost a počet lidí co jsou schopní psát články je omezený. Na netu přece stačí když bude obálka aktuálního čísla, obsah a možná pár starších článků jako ochutnávka. A pak nakonec kdo to bude číst ? Dnes je doba Facebooku, tak by bylo nejlepší a nejlevnější udělal jen stránku na Facebooku a informovat o aktuálním obsahu. Třeba takhle funguje časopis o PC hrách Score.

 11. Polonius
  Hm, omlouvam se za svuj konzervativni postoj, ale muze mi nekdo konecne vysvetlit, co je na tom velkem nafouklem Facebooku tak uzasneho, ze kdo tam neni, tak ten neni? (Asi zni muj dotaz sarkasticky, ale ja vazne nechapu, proc je Facebook tak dulezity. Vazne ne. To uz dneska lidi neumi napsat URL adresu ci pouzit Google? Pripada mi to jako drbani se za pravym uchem levou nohou.) Kazdopadne, Tomas odpusti, jestli bude novy web proficasopisu postaven na “ctenari, udelejte si sami”, je to asi jako kdyz komercni radia dobrou tretinu prostoru prokecaji s lidmi po telefonu – s lidmi, kteri si za to, ze delaji zadarmo vypln radiu, jeste ten telefon plati. Ale uvidime. Proste si myslim, ze by urcita ostre vyznacena hranice mezi “tohle si platite kdyz nas kupujete a je to kvalita, pres kterou nejede vlak a my za ni rucime” a fanovskym portalem mela byt docela ostra. Treba to ale na tom Webu Pevnost ukociruje.

 12. Re: Sociální weby
  Inu, Stando, Facebook je užitečný jako agregátor nebo ready-made médium pro jistý druh komunikace, které mj. šetří nutnost vypisovat *spousty* URL. Tedy samozřejmě jen těm lidem, kterým není online socializace principiálně proti srsti, ale marná sláva, většinu nepřevychováte.Jestli vám ovšem nešlo o filosofické otázky současného internetu, ale o to, proč by se měla Pevnost používat FB jako mirror nebo dokonce náhradu (je možné, aby byla aspoň pro čtení dostupná komukoli, a v podstatě i na celkem jednoduché adrese) RSS vlastního webu, jak prosazoval Pol*i*nius – bylo by to (nikoli nutně babicovsky) rychlé, jednoduché a laciné a zároveň pro oslovení té podstatné části cílovky dost efektivní.Nicméně Pevnost už zvolila jinou cestu (jak Tomáš Němec řekl, cílem právě bylo, aby to NEBYLA “druhá Fantasy Planet”). Co jí se týče: Stejně jako pro mě na FP jsou podstatně cennější diskuse než redakční obsah, vzpomínám si, že v prvních letech patřilo k webu Pevnosti fórum, kde se sešli často překvapivě erudovaní a zajímaví diskutéři (ví někdo, co a kdy se s ním nakonec stalo?). Zatím nevylučuji, že i tady by mohlo vzniknout něco přínosného a redakční obsah (nebo aspoň interakce – cílem je jednak generovat zisk, tedy podpořit prodej tištěného časopisu [obávám se, že s reklamami to i při sebevětší návštěvnosti nebude slavné], a v druhé řadě dát redakci něco, co se jí bude líbit; je sporné, nakolik tohoto účelu dosahuje překlápění obsahu – to spíš zase k Poliniovi), který prý MÁ být jasně oddělen, by mohl sloužit jako kondenzační jádro.Otázka samozřejmě je, jak málo ví dodavatel nového webu o použitelnosti (zdá se třeba, že horní třetinu viewportu zabere okázalá ilustrace).

 13. Jan Vaněk jr. a Polinius
  Polinius: Omluva za deformaci nicku.JVjr: Dik za odpoved – jen – skutecne sedi na FB vetsina, nebo jde prave o klasicky priklad toho samozerskeho marketingoveho mechanismu FB? 😉 Kazdopadne, bylo by to na vetsi diskusi a na jine misto.Pokud jde o Pevnost jako takovou, jsem skutecne zvedavy. Protoze vztah mezi tistenym mediem a internetem je v tomto smeru stale pole neorane.

 14. wiwi:
  Trochu opožděně, ale přeci 🙂 Nezmiňovali důvod, proč až tak pozdě? Tomáš Němec ve sloupku v tomto čísle psal, že do pár dnů…

 15. to DreamChaser
  Předvánoční shon a jiné “radosti”… Hlavně že to bude…

 16. Děkuji, že zde diskutujete. Ano, skutečně jsem myslel na Facebook, právě z důvodu jednoduchosti a právě proto, že tam chodí cílová skupina čtenářů časopisu. Nikdo neví na jaké stránky kdo z vás na internetu chodí. Ale každý na Facebooku ví, do kterých skupin patříte a co víc, pořád se vám to nabízí a připomíná jestli nechcete také vstoupit, když už X vašich přátel je ve skupině. A pak jednoduše, každý měsíc může správce skupiny poslat zprávu, každému členu skupiny, že vyšla nová Pevnost co v ní je. Ta zpráva, se zobrazí, přímo v hlavním okně každému členu. Dobrá reklama, ne ? Teď jsem nechal Facebook spočítat, kolik lidí z Česka a Slovenska starších 15 let, je fanoušky Sci-fi a fantasy (klíčová slova Sci, Sci-fi, fantasy) a je to zhruba 9.000 lidí. To už jde, ne ?

 17. Polinius
  Coz je sice zajimave cislo, ale je otazka, zda samo o sobe skutecne zajimave natolik, aby se Pevnost preorientovala prave a predevsim na jejich oslovovani. A to i za predpokladu, ze by si ji koupil kazdy z tech FB fandu sci-fi. Mimochodem, prave tenhle potencial FB pro cilenou reklamu mne na nem dost drazdi a odpuzuje. Jsem docela zvedavy, kam se to jednou posune – a svym zpusobem kdo jiny nez scifista by mel byt opatrny… 😉 Mozna jsem paranoidni, ja vim 😉 Jinak osobne si myslim, ze daleko lepsi reklamou pro tisteny casopis je byt videt na stancich (a to i pro pripadne inzerenty). Cyberfandove si recenze prectou na portalech a povidky na warezech. 🙁

 18. Jsem rád, že jsme našli rozumnou řeč. Jsme přece všichni fanoušci a nebudeme si “kadit” do vlastního hnízda. Pevnost je přece “naše”. Za těch 55 korun přece kupuju časopis a ne nějaký závazek, že budou dělat nějaké stránky. Stránek je všude dost. Fantasyplanet je elitní server a přesto je tady čtenost článků okolo 300 lidí. A kolik by měl čtenost server, který by se musel teprve etablovat a neměl za sebou několikaletý provoz jako FP ? Akorát další černá díra na čas a peníze. Pěkně je sperte, když nebude časopis stát za nic. Když budou články řidké a jen reklamní na projekty redaktorů a nebo jejich domovských nakladatelství.

 19. A on je taky problém, že je to všude zamořeno profíky – lidi které fantastika i živí. Dneska je problém, si někde postěžovat, že to nestálo a nebo stálo za … protože tě hned čte autor, překladatel, nakladatel a nebo jiný datel. A když se někde pochlubím, jakou záplavu fantastiky jsem už nakoupil v Levných knihách. Tak jsem hned za zrádce a vyvrhel. A přitom já jako zákazník/čtenář jsem nadšen. Kafku bych si za plnou cenu nekoupil v Levných Knihách ano. Ani do těch brožur od Pevnosti bych korunky nestrkal, ale v KMA jsem nakoupil. A jakého teď vydali obsáhlého Čapka jen za 199 ,- …

 20. Polinius
  Dneska je aprila? Zamyslel jste se vubec nad tim, co sem pisete? Smim se zeptat, cim se zivite?

 21. Vy asi budete Standa Ertl a nebo se pletu ? Pracuji v tiskárně a co jsem psal, jsem myslel trochu ironicky a taky vážně. Co je špatného na tom, že distributor, který nedokáže umístit titul ho střelí pod cenou do Levných knih. A knihy se přece nevyhazují, jsme přece kulturní společnost. Já to beru jako takový knižní outlet. Jsou tam knihy které neměli to štěstí na zákazníka a nebo jsou poškozené.

 22. No, tu ironii jsem dost dobre nepochopil – byl jsem zcela zaujat predstavou panu Bronce, Svobody s Kocianem a dalsich, jak se venuji vydavani knih po navratu z nocni smeny. Pan Kotrle a dalsi nadsene odhazuji lopatu a davaji vypovedi, jen aby po vecerech na lavicce v parku pod lampou poulicniho osvetleni prelozili noveho Carda, na jehoz vytisteni ziska cteny vydavatel prostredky z prodeje domu po rodicich. Vy svou solidarnost vyjadrite v tiskarne smenou zadarmo. A ditka panu vydavatelu namisto skoly radeji vyrazi do ulic rozdavat tu zhavou novinku stastnym kupcum – ctenarum za vlidne pohlazeni a za slova chvaly. Jo, to budou stastne doby plne stastnych zakazniku – takove ciste, stary dobry fandom, bez tech profesionalu co jim jde stejne jen o prachy a na umeni ci stiznosti zakazniku kaslou!Jo, ano, spravne – tohle byla ironie. Heledte, pokud z tech knih v LK ma neco i vydavatel a je s tim srozumen – ok. Protoze je to on, kdo nese hlavni naklady. A jsme to my, “bezni ctenari zakaznici” na kom si musi pripadne podobne ztraty kompenzovat primerene vyssi cenou. Ale o tom by snad nejlepe pokecali prave oni vydavatele.Asi to nema smysl resit moc dal. Jiste je vzdycky lepsi, aby si kniha nasla zakaznika alespon tak. A ano – take sem tam nejakou takhle koupim. A u knih vydanymi primo LK v tom nevidim uz vubec zadny problem (Jen si vsimnete, o jake vetsinou knihy jde). Dokonce si LK vazim i za jejich vstup do sveta filmu – Kurosawa, Bergman, Jarmush…Ale je taky pravda, ze chci-li i v budoucnu cist nejakeho soucasneho mene masoveho autora, je vzdycky fer to koupit u toho, kdo mi tu knihu prinese. Ci u toho, od koho pujde vydavateli tech penez nejvic. Protoze vydelam-li na te knize jen ja, jako zakaznik, uz nikdy zadna dalsi podobna kniha nebude. A muzu byt zakaznikem sebespokojenejsim.Na tom, ze se vydavani venuji profesionalove a profesionalne nic spatneho neni. Ani na autorskych honorarich – pokud si vas nekdo kupuje a nekomu vydelavate, tak si proste zaslouzi vydelat i autor toho nejhorsiho skvaru. Stejne jako si zaslouzi vydelat provozovatel tiskarny, vy u jeho stroje, knihkupec a prodavac za pultem. Tvrdim a budu tvrdit, ze tato jednoducha zasada prospiva nejenom vyse zminovanym, kteri si pak zase koupi rohlik vyrobeny nadsenym ctenarem-kupcem, ale prospiva i autorum, kteri maji o duvod vic proc psat, cim ty vecery obhajit pred manzelkou. A prospiva i tem mrmlajicim ctenarum/kupcum, protoze jen diky tomu maji co cist a z ceho vybirat.A nejenom, ze je to prospesne vsem – hlavne je to slusne. Tim vubec ten “outlet” nezavrhuji. Ma sve misto. A ma svoji funkci . A urcite je lepsi, kdyz je kniha koupena tam a prectena, nez kdyby mela navstivit stoupu. Ale je proste treba uvazovat realne a sem tam nakoupit i za normalni ceny (coz netvrdim, ze nedelate, nebot nevim). Vic by k tomu meli asi spis vydavatele sami.Abych to ale nejak uzavrel – daleko vic, nez ta zminka o LK, mne proste nadzdvihl vas uvodni odstavec ze 14.1. rano – prislo mi to fakt jako ulet na entou, nic osobniho ;-). Jinak ja sam jsem mozna vsechno, jenom ne “profesionalni autor”. Mimochodem, vy budete asi Polinius. Nebo se pletu? 😉 (Jo, jsem ten kdo jsem. Internet mne prozrazuje a svuj nick pouzivam zcela otevrene.)

 23. Polinius II
  Jinak pohoda, OK? Berte to jako debatu v knajpe, ne jako flame. Jde proste jen o miru a to je vse (a ja ji svou predchozi tapetou taky dost presvihl ;-))

 24. Ono člověka dost naštve, když knihy za několik tisíc, které si právě koupil, objeví o ulici dál za pár korun. Mě se to stalo už mockrát, proto knihy z vydavatelství Laser, Talpress, Perseus a BB Art už v normálním knihkupectví nekupuju.

 25. Jasně beru to jen jako debatu u piva. Skutečně jsem se vás (tě) nesnažil identifikovat pomocí Google, ale to jméno jsem si jen tipnul – projevil jsi se jako znalec a tvoje jméno znám z Ikarie a publikuješ nejen tam. To co píšeš je pravda, ale důležité je, že žádný nakladatel neovlivní, zda se jeho kniha dostane do Levných knih. Tedy většinou, pokud se blíží například daně, tak i někteří nakladatelé rádi odprodají svoje přebytky. Nejdříve bych rád vysvětlil svůj předchozí příspěvek, který jsem asi poněkud špatně formuloval.Myslel jsem to tak, že je to na FP všude samý profík a je tu málo fanoušků – obyčejných čtenářů na diskusích. Třeba na této diskusi jsem napočítal 4 známá jména z Fandomu ! Jste tu tři spisovatelé a jeden literární kritik, redaktor. Takhle jsem to myslel, prostě chybí mi tu víc lidí co si tu knížku přečetli a pak tady o ní napíšou pár slov. Třeba slyšel jsem o JWP, že si hlídá všechny diskuse o jeho dílech a kritiky osobně odstraňuje. Chodí sem i Petra Neomillerová (mimo jiné) a jelikož vede, rubriku o magii v Pevnosti, hrozí reálné riziko, že mě prokleje.Prostě profíci kam se podíváš, jakoby obyčejný čtenář, ztratil zájem komentovat, diskutovat. A já jako BFU, tedy běžný čtenář, bych stál o další BFU se kterými si vyměním pocity. Protože kočkovat se s váma profíkama, je jako kočkovat se s tygrem. Nemám nic proti profesionálům na poli nakladatelském a nebo mezi spisovateli. Ctím je a vážím si jich. Přece jen dnes už nejde nosit knihy v krosně a nabízet je do knihkupectví jako to dělal pan Bronec (dělá ?). Profesionalita je potřeba a nikomu neupírám, zasloužené zisky. jako doufám nikdo neupírá zisky mé. Přej a bude ti přáno.Ta edice Kurosawy, je úžasná a doufám, že ještě něco vydají, i když už moc filmů nezbývá. Spousta lidí miluje jeho samurajské filmy, ale já mám nejraději jeho sociálně kritické filmy – Žít, Zlý chlap spí dobře, Nebe a peklo a třeba Toulavý pes.

 26. Ne, já opravdu nečekám, až bude kniha v LK, když něco chci, koupím to za plnou cenu. Ale v LK se občas objeví tituly, které bych si rád přečetl, ale nekoupil jsem je, tak je koupím tam. A nebo se tam objeví tituly archivní, které normálně na krámě ani nejsou a najednou se vynoří. A občas okradu spisovatele o rohlík tak, že si knihu půjčím v knihovně. Začátek ironie: To je dost nepěkný vynález, co myslíte ? Knížky se tam půjčují za mrzký peníz a nakladatel, spisovatel a ani redaktor z toho nemá nic. Konec IRONIE. Knihovny a levné knihy, dvě kontroverzní témata :-)) Ale důležité si je uvědomit, že literární trh nefunguje na principu spojených nádob. Že kdyby si čtenář tu knihu nepůjčil v knihovně, či nekoupil v LK, že by hned utíkal do knihkupectví a koupil za plnou cenu. LK mají spíš efekt, že zákazník nakoupí i to, co by jinak nekoupil – “Ono je to přece tak levné, tak proč si to nevzít ?” To si vždy říkám a tak čtu to co bych nečetl a objevuji nové autory, díla.Třeba Hovory s TGM bych si normálně nekoupil a nečetl, ale ona je to dobrá kniha. Je to čtivé a poznal jsem, že TGM začínal od píky a třel bídu s nouzí a že myslel a dbal o výchovu mládeže, …

 27. Teď se opět objevily v Levných knihách knížky z vydavatelství Laser, proto si je v normálním knihkupectví už nekoupím. Zajímalo by mě, kdo je těm Levným knihám poskytuje?

 28. Polinius
  OK, bylo to asi vazne jen nedorozumeni – spatne jsem tu cast o profesionalech pochopil. To, o cem pisete, je proste dusledek maleho trhu a specifik fandomu. Na stranu druhou je podle mne prave v tom i jeho sila. Ktery jiny zanr ma i vlastni specialky? Mne osobne spis vadi takove to protiintousske tazeni, ale to je uz jina historie. Knihovny jsou samozrejme dulezite – co bychom si nalhavali – z duvodu “vyssich kulturnich principu”. Mely by byt temi konzervami na knihy. Reklamou na to, ze vubec nejake knihy jeste existuji. Jinak k LK – ano, kdyz je to takto podano, musim vicemene souhlasit. Ale presto mi to nebrani utracet ve velkem na jinych mistech 😉 Hezky zbytek dne.

 29. Och, byl jsem přepaden, zakeřným autorem, který mi nacpal prsty do mlýnku na maso a zatočil kličkou. Tuhle zprávu musím vytukávat tužkou kterou držím mezi zuby.

 30. Novej web Pevnosti
  netušíte, jakou bude mít url a kde je k vidění ten náhled? Se chci taky mrknout…standa.e: dík za poznámku se speciálkama, zrovna píšu článek a na ně jjsem zapoměla .-)

 31. Náhled nové Pevnosti
  dík, koukala jsem tam. Jako technicky to asi bude fajn, akorát mi připadaj ty stránky takový málo magický a málo fantazácký, no, třeba to ještě nějak doladěj…Komunitní web by měl mít víc než jen diskuze skupin a možnost přihlášení, ale třeba – doufám – to je uvnitř a my to nevidíme. .-))

 32. C.B.E.M a Pavel
  Čtenář, který tvrdí, že pokud se nějaká kniha od určitého vydavatele objeví v LK a proto si už od tohoto vydavatele žádnou novou knihu v normálním obchodě nekoupí, není vlastně normální čtenář. Vůbec neví nic o problematice vydávání, o tom, jak to funguje, kolik vše stojí peněz, co se dobře prodává a co ne a co musí vydavatel vše dělat, aby vůbec mohl vydávat knihy. IQ takového čtenáře je na úrovni houpacího koně a to bez pardonu. Takové čtenáře vlastně vydavatel vůbec nepotřebuje.

Zveřejnit odpověď