Unie ve zbrani

 • Autor:
 • Nakladatelství: Klub Julese Verna
 • Cena: 238 Kč
 • Vyšlo: 1. 11. 2001
 • Žánr: Sci-fi
 • Provedení: brož.
 • Autor obáky: Fibinger Milan
 • Počet stran: 497

Když plk. A.Keane z armády Unie vede své vojáky na palibu dopravní lodi, nemá tušení, že místem jejich přistání nebude ani Sever, ani Jih, ale jiný svět, kde lidé nejsou svobodní.

Na AMAZON.COM hodnotí 30 čtenářů na 100%.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. Skvělá anotace, nejenže to zní jako úděsná splácanina, ale ještě to vyzradí ty nejpodstatnější části děje. Naštěstí mě to nemusí trápit, podobné čtení mě neláká.

 2. tak BB art uz takhel zku*vil nekolik knih a nektery bych si treba i koupil (Ruins) kdybych necetl tu jejich po… anotaci… tady jsem rad, tohle bych si koupil nerad:)

 3. Ježkovy zraky, božínku a propáníčka, tohle vážně někdo vydal a ještě s tak luxusní obálkou?

 4. 2 het2:
  Tak za “Ruiny” by skutečně někdo zasloužil urvat uši a rozkopat rektum:-). Nejdřív umře ten, potom tahle, pak tamten a tahlencta a nakonec onen… Se divím, že to vydavatelům nevadí – takhle si odhánět potenciální kupce.

 5. Jana677
  Ona je to výborná anotace. Zajímalo by mě jak by asi zněla ta vaše, když tahle je špatná.

 6. No tak minimalne posledni veta je spoiler jako prase a treba v pripade Ruin nomrlne vykecali nejvetsi prekvapeni, ktery tam je a kompletne to pohrbili…proc si autor asi pomalu buduje atmosferu a napeti, kdyz pak to odhaleni neni zadne prekvapeni, protoze to nejakej debil napsal na zadni stranu knizky…. sorry ale tady obhajujes neobhajitelne…navic tenhle argument ve stylu “tak to udelejte lip” je trochu trapnej, nema cenu to rozvadet…

 7. het2
  To není trapný argument. Oni jsou profesionálové, vědí jak co dělat. Když chcete teda nadávat, tak se opravdu předveďte a na knihu Kronos udělejte lepší anotaci.

 8. Tarbík: Skutečně, tuto anotaci, která prozradí snad vše podstatné z děje knihy musel psát opravdový “profesionál” . Je to o to horší, že BB art má lidi, kteří dobré anotace psát umí, sám jsem na jejich základě pár knih koupil. Autor této k nim však rozhodně nepatří. Souhlasím s het2, chudák autor….

 9. Re: het2
  Mám takový pocit, že už Karel Havlíček Borovský tvrdil, že kritik nemusí napsat dílo lépe, aby ho mohl kritizovat. A anotace u BBARTu poslední dobou člověku spoilery do tváře doslova plivou, od té doby, co v Údolí tyrannosaura v anotaci prozradili velké odhalení obsažené v posledním odstavci knihy, už anotace knih svých oblíbených autorů raději nečtu dál než k prvnímu odstavci.

 10. JamesFaith
  To je v pořádku. Není to detektivka, nečeká se na to, kdo je vrah. Jde o ten příběh. Proto vždycky prozradí to, co nejlépe lidi přitáhne. Evidentně s tím mají úspěch.

 11. V příběhu ale nejde jen o to, kdo je vrah, ale i o to, jak a proč vraždu spáchal. Když se předem vyzradí pointa, příběh to úplně zničí, protože čtenář už není zvědavý, co se stane, ale jen čeká, až se TO stane. Třeba film Impérium vrací úder by asi hodně ztratil na své působivosti, kdyby se Darth Vader už v traileru rozpovídal o svých rodinných poměrech. Na druhou stranu jsou ale i tací, co čtou knížku odzadu, a ty tahle anotace jen potěší. Ti zbývající se jí prostě musí vyhnout.

 12. JamesFaith
  Ti zbývající, to jste vy tři, že? Čtenář nečeká, až se TO stane, ale vychutnává si příběh. Ale jestli myslíte, že tomu rozumíte lépe než lidé pracující v nakladatelství, které vydá dvěstě knížek ročně, to vás teda obdivuju.

 13. Jenom připomínám poručíka Columba. Tam taky hned od začátku víme kdo a jak vraždil. A jak je to úspěšný seriál. Tyhle anotace jsou něco podobného.

 14. motta – Colombo byl v tomto ohledu unikátní seriál a úspěch mu přineslo právě nabourání tradičního detektivního schématu.Tarbík – v nakladatelství, kde vyjde 200 knih ročně, určitě kromě opravdových profesionálů pracují i lidé, co můžou šlápnout vedle, a právě to se u Krona stalo. Když ti ale nevadí příběhy s vykastrovanou pointou, je to tvoje věc.

 15. JamesFaith
  Unikátní? To snad ne. Tohle schéma je běžné už sto let od dob R.A.Freemana, který už dávno dělal to, co bylo v Columbovi. Ostatně je vidět, že jste tuhle knihu ani nečetl, když píšete o vykastrované pointě. Je jasné že chcete vypadat jako King. Je to vaše věc. Věc BBartu je zase to, že ta anotace je povedená.

 16. ať je ta anotace jak chce geniální, od čtení díla mě odradila. zní to jak děsivá slátanina. ale já jsem pověstný svým špatným vkusem 😉

 17. racek
  Asi tak, je to přirozenější než Antarktida: Zmrtvýchvstání, ale hrdina mě nějak nechytil. Je to zkrátka taková odpočinková kniha.

 18. Tarbíkovi
  Správná anotace nikdy pointy nevykecá. Jejím úkolem je navnadit, dodat čtenáři těch pár klíčových slov, na jejichž základě se rozhodne, jestli je to pro něj, nebo ne. Ale prozrazovat děj za první třetinou příběhu je hloupé & neslušné, protože kouzlo literatury spočívá mimo jiné v postupném odkrývání, “odhalování závojů”.

 19. 1. Anotace není synopse.2. V seriálu Colombo je přesunut důraz z děje na hlavní postavu. To je součástí vypravěčské konstrukce, ne nějakého vnějšího komentáře. Zájem diváka není směrován k identitě vraha, ale k tomu, jakým způsobem na vraha Colombo vyzraje. Přičemž než provede výpad, často v tomto souboji intelektu mate protivníka svým pláštěm, abych tak řekl. Případně svým doutníkem či autem; svou roztržitostí nebo ženou.Takže kdyby například ukázka vyzradila, čím Colombo vraha nachytá – jakým způsobem ho chytne za límec – zkazí to mnohému divákovi prožitek právě tak, jak by mu ho zkazilo vyzrazení identity vraha v klasické detektivce.

 20. Witt
  To už jsem psal, pointa vykecaná není. Ale nesouhlasím s tím, že prozrazovat děj za první třetinou příběhu je hloupé & neslušné. Není to o délce.

 21. P. J.
  Přesně tak. Teď jste perfektně vystihl proč je tahle anotace v pořádku.

 22. Ono je vidět, že to nikdo zatím nečetl. Až si to někdo přečte, tak teprve pochopí v čem je pointa příběhu. Teď předpokládáte, že to JamesFaith opravdu četl a na základě toho zjistil, že je vykecaná pointa. Jenže to rozhodně nečetl. Pointa není “Kronos útoky přežije”, ale něco naprosto jiného

 23. 2 Tarbík:
  Knížku jsem nečetla a s nejvyšší pravděpodobností nebudu, takže nemůžu napsat ani její anotaci;-). Ale pokud chceš, klidně mrkni na moje komentáře na Legii – většinou jsou to teda spíše polorecenze, ovšem třeba z příspěvku ke Kingovým “Nezbytným věcem” mi vylezla anotace místo zhodnocení díla;-). A jinak: člověk nemusí být kuchař, aby rozeznal chutné jídlo od nedobrého;-).

 24. Jana677
  Viděl jsem spoustu vašich komentářů a anotací, místo čtení vás baví komentování a kritizování, nechápu jak stihnete něco jiného, když jste tak zaneprázdněná různými diskusemi. Dokonce máte větší záběr, nejenom scifi. Když už chcete rozeznat to dobré jídlo, tak opravdu nemusíte být kuchař, ale musíte mít chuťové buňky a jídlo ochutnat nebo se na něj alespoň podívat. Tohle neděláte, proto to také vypadá tak, jak to vypadá.

 25. 2 Tarbík:
  Když vykání, tak vykání: Tarbíku, přiznejte se, že Vy jste tuhle anotaci napsal a já Vám šlápla na kuří oko?;-)Na Legii se o přečtených knihách snažím předat informace dle svého zcela subjektivního pohledu (jiný ani nemám:-)). Ano, komentování mě baví, jinak bych to nedělala, a ráda tomu obětuju část svého času. Když mi něco přijde špatné, napíšu to bez servítek. Však “legionáři” už mé názory i vyjadřování znají a určitě si je dokážou přebrat k obrazu svému;-). Tato anotace se mi nelíbí: co popisuje, zní pro mě jako splácanina, tedy mě to odrazuje (přitáhla mne obálka). A kromě toho vyzrazuje, že Kronos někoho schramstne, ale nebojte se čtenáři, není to konečná, dcera není mrtvá a znovu se shledá s tatínkem. Prvek účasti a napětí v tahu. Toť můj názor: můžete nesouhlasit, můžete protestovat, ale to je tak vše, co můžete dělat;-).

 26. 2 Jana677
  Omlouvám se vám, my dva se nikdy o ničem nehádali, proto se mi to špatně říká, ale Tarbík má pravdu. Vynecháváte tu část zjišťování faktů, a na úkor toho píšete komentáře v extrémním množství a širokého tématického záběru. Protože já zase rád čtu a vůbec sbírám data, tak bych při čtení mnohých z vašich názorů doslova vyletěl z kůže. Neberte to prosím ve zlém.

 27. Jana677
  Vykání je slušnost a naprosto běžná věc, i na Fantasy Planet. Já tu anotaci nepsal. Vy opravdu moc nečtete. Vezměte si děvětset devadesát devět detektivek z tisíce, detektiv tam odhalí vraha. Člověka to napadne i bez toho, aby to bylo v anotaci. U scifi jsou podobné věci. Čekat jestli dceru zachrání nebo ne, to by byo naivní. Ne, pointa, a taky to, proč se kniha čte, je to, jak se vše stane, co je Kronos zač a podobně. A o tom v anotaci není nic, když nepočítám část o tom původním Kronovi z legend.

 28. 2 Milda:
  Čtu, co mě baví a píšu, jak mi zobák narostl, s tím se nedá nic dělat. Můžu jedině poradit, ať mé komentáře nečtete, když Vás tolik iritují;-). Ale zajímá mě Váš názor – jaká konkrétní data a fakta byste uvítal při psaní o fantastické literatuře?

 29. 2 Tarbík:
  Na internetu se mi líbí neformálnost, jakýsi přátelský duch, takže upřednostňuji tykání, ale pokud to považujete za neslušné, pak se Vám osobně omlouvám za úvodní “tyknutí”. Máte svůj názor a já prezentovala svůj, můžeme to tak nechat?;-)

 30. 2 Jana677
  Děkuji za to, že se na mne nezlobíte. Nejde jen o fantastickou literaturu. Vaše komentáře ignorovat nejdou, je jich velmi mnoho a hned padnou do očí. Pokud jde o ty fakta, řekl bych, že znalost těch relevantních. Když bych chtěl něco hodnotit, přečtu si tu knihu a seznámím se s jejím autorem, obdobnými romány, případně technickou částí věci. To by mi dávalo právo o tom zasvěceně psát. Neděláte to, a je to vaše věc. Ovšem přesto vystupujete z pozice, jako když máte více znalostí než jiní. A to mi vadí, ne ta neznalost samotná. Rád bych však toto nerozváděl, nikdy jsme se o ničem nehádali, tak bych byl rád, když by to tak i zůstalo, což by při pokračování této debaty možné nebylo.

 31. anotace
  Anotace jsou třeba pro mě jako pro nakladatele docela muka. Osobně nemám rád, když se mi jako čtenáři vyzrazuje o textu cokoli, ale že sám anotace nečtu neznamená, že bych je na knihy neměl dávat. Jenže kolik a jak prozradit, čím navnadit, aby si člověk zároveň ještě udržel poctivost… Navíc jako prodavač knih na conech vím, že lidi sice knížku obrátěj skoro všichni, ale zhruba tak na 4 sekundy. Takže už v té první větě musí být obsaženo hodně přitažlivého.Docela dlouho mi teď psala anotace Ivana Kuglerová, ale nyní má dost práce s vlastním románem, takže je to občas zas na mně. Někdy mi to připadá těžší, než samotnou knihu připravit k vydání… 🙂

 32. 2 Milda:
  Mildo, já jsem daleka toho se hádat:-). Ale myslím, že z tohoto topicu se stal těžký off topic, pokud tedy chcete diskutovat dál na tohle téma, navrhuji drbárnu na Legii;-). A mimochodem, když budete mít čas a chuť, oponujte v diskuzi, pište své komentáře, zkrátka nevyskakujte z kůže a poučte mě;-). To myslím naprosto upřímně a bez ironie.Ještě jedna věc (omlouvám se hluboce za OT), já čtu jen minimálně knihy mimo žánr fantastiky (tak ještě sem tam nějaký thriller) a ještě méně často se k nim vyjadřuji. Docela mě tedy zaráží, že jste zřejmě přesvědčen o nějakých mých komentářích mimo sci-fi, fantasy a horror…? Jestli někde někdo používá můj nick, docela by mě to zajímalo.

 33. 2 Jana677
  Děkuji za nabídku, ale to já právě nechci. A také mi to ubírá čas, který bych jinak mohl věnovat knihám. Komentářů podepsaných Jana677 je mnoho a už to trvá několik let, třeba http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=389667 nebo http://leto.centrum.cz/clanek.phtml?id=373100 . Nikdy do podobných debat nepřispívám a většinou je ani nečtu, ale občas potřebuji něco vyhledat, a google mne pošle tam. Pokud to nejste vy, tak se vám omlouvám.

 34. Díky za vysvětlení a za odkazy. No to koukám, k čemu všemu já se vyjadřuju, ani o tom nevím :-/. Jéžiš, a pište už někdo něco k té knížce:-D. Dobrou noc.

 35. jo, rád napíšu. kouopil jsem si ji totiž na vejlet do siamu. ale až za tři týdny. a do tý doby se už jistě někdo, kromě p. tarbíka… jo a k anotaci, 90 % jich mluví o tom, jaká je to vlasně světová senzace a autor zralej na nobelovu cenu a že vzbudila pozornost v celém světě (ZEJMÉNA NA LITOMĚŘICKU). no jo, ale to nikomu nevadí. asi to tak má být…konec konců, hledal jsem odpočinkovou knihu a proto čtu docera rád i rollinse či andersona s nastavovanou dunou …takže stačilo minutka zalistování a už se na ní docela těším. uvidím.

 36. jo, docela dobry a napinavy. tadz na ostrove phi phi akorat cteni. zejtra se jdu potopit mezi yraloky. snad tam nebude..

 37. Chudák racek…krutá smrt v zubech mořského predátora…ale zase lepší než infarkt 🙂

 38. nebyl. asi se lekl tech asi 800 potapecu, co se pralo o par rybicek, co vcas pred nami vcas neuteklo …no, jinak zanecham slicne pruvodkzni. ta je vdecnha za kazde psane slovo v cestine a tohle cist chce.

 39. no, me uz nic nenapada. jsem sice starec, chlipny, ale i tak..

 40. čital som
  čital som to a zo začiatku ma to bavilo. lenže ako začal autor naivne hŕbiť a kydať hnoj na miliardára/predovšetkým naivne/, ktorý nemá do ťoho pichnúť, a tak si pichne do Krona i “obete” útoku netvora so svojou napoly zločineckou posádkou….. stratilo to napätie. jednoducho, dobro vždy zvíťazí…

 41. Biblická bajka
  Knihu jsem přečetl poněkud opožděně, ale o nic jsem nepřišel, leda o drahocenný čas ztrávený její četbou. Navenek jde o zprvu o vcelku zajímavý dobrodružný příběh, ale pak už z něj příliš trčí jeho kostra, kterou je biblická bajka o Jonášovi, velrybě a hříšníkovi, který je Bohem potrestán a napraven, takže v něj uvěří a začne chodit do kostela.

Zveřejnit odpověď