Vládci diamantu 3 – Charón – Drak před branami

 • Autor:
 • Nakladatelství: Wales
 • Cena: 185 Kč
 • Vyšlo: 26. 11. 2001
 • Žánr: Sci-fi
 • Provedení: brož.
 • Autor obáky: Mark Harrison
 • Počet stran: 296

Třetí kniha Vládců diamantu Planety v soustavě Wardenova diamantu složí jako odkladiště společensky nepřizpůsobivých jedinců – zločinců, psychopatů, tyranů, ale i podivínských šílenců či geniálních vědců, jejichž experimenty ohrožují společnost. Je to drsný minivesmír, z něhož není úniku – každý obyvatel Diamantu je totiž infikován místním mikroorganismem, který má na každé planetě jiné schopnosti a mimo Wardenovu soustavu umírá i se svým nositelem.

A v této soustavě se ukrývá předsunutá základna mimozemšťanů, kteří se ve spolupráci s místními vládci připravují zaútočit na část galaxie obývanou lidstvem. Na planety Diamantu je vyslán agent Konfederace s úkolem – zabít všechny čtyři vládce planet a získat tak pro Konfederaci další čas pro pátrání po vetřelcích.

Lilith je planeta, kde Wandenův organismus rozkládá veškerou neorganickou nebo mrtvou hmotu. Pouze lidé s talentem ovládat organismus svou vůlí mohou uchránit technologické výrobky před zkázou. Tito lidé také ovládají planetu, na které vybudovali feudální řád vedený tím nejmocnějším z nich… Zabít vládce Kerbera znamená nejdřív zjistit, kdo jím je – což může být problém, neboť unikátní Wardenův organismus na této planetě umožňuje lidem s odpovídající silou stěhovat se do cizích těl i proti vůli jejich původních vlastníků… A jako třetí v pořadí je Charón, planeta kde díky Wardenovým organismům není magie v rozporu s vědou a člověk opravdu může silou vůle vyvolat to, co ostatní bez váhání označí za kouzlo. A zabít mocného čaroděje může být nejen obtížné, ale především i nebezpečné…

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. Nic proti “Knoflíkové válce”, děcka by ji rozhodně neměly minout, ale on je v tom nějaký fantastický prvek, aby to bylo na FP?

 2. To Jana677
  Je to komiks a ty jsou na FantasyPlanet zařazovány bez žánrového kádrování, nad čímž se sice vždy někteří návštěvníci podivují, ale za celé roky odporu těchto několik málo reakcionářů nezměnilo situaci.

 3. no jasně – Rychlé šípy atd. :o))) Ještě že by to na legii neprošlo:o)))

 4. 2 Thomas Morta:
  Áha, to mi uniklo, cenu jsem nestudovala a anotaci taky kdovíjak ne… Apropo, “Knoflíková válka” byla zfilmována nejen v roce 1962, další imho podařené verze se dočkala v roce 1994 v zajímavé koprodukci Francie, Velké Británie a Japonska.

 5. Knoflíky a fantastika
  Taky četl a taky mě tu dost udivila.Snad i komiks bude časem třeba rozetnout na žánr fantastický a nefantastický…? 🙂

 6. To Michael Bronec
  No, vzhledem k tomu, že se tu občas objeví nějaký ten thriller, tak mám spíš pocit, že FantasyPlanet aspiruje na literární server s všeobecným přehledem.

 7. Mám podobnou zkušenost se serverem Progboard.com. Původně byl věnován čistě progresivnímu rocku; lidi bručeli, když se tam objevil třeba David Bowie. Dnes už je tam vše – od ACDC po ZZ Top.

 8. Já bych řekl, že to je tu proto, že ho nabízí int. obchod.

 9. Pro Tomáše Smrtě:
  Nic proti tomu. :)Ale je doba specializace – čistě proto, že všech knih dohromady vychází zkrátka hrozně moc.

 10. To Michael Bronec
  Já to také myslel s mírnou ironií. Problém bude asi v tom, že ona specializace podrývá samu sebe, když se autoři fantastiky inspirují u děl klasické literatury, na která následně odkazují. A někdo si pak řekne, že když na to odkazuje klasik žánru, že to asi bude dobré a šoupne to sem…

 11. Hudba pro Anvilany
  Zvláštní je, že se v nových knihách neobjevila sci-fi Hudba pro Anvilany od Martina Sichingera.

 12. Artemis Fowl
  Ani minulý rok omnibus Vetřelci 1, což je ještě horší.

 13. Dovolím si parafrázovat: Já bych řekl, že tu není proto, že ho nenabízí int. obchod. N´est-ce pas?Dřív sem knížky přidával wojta z Daemonu, poslední asi rok a půl se automaticky přidává cokoliv, co je zařazeno do prodeje na Fantasyshopu. Tudíž třeba i Lexikon magie od Milana Nakonečného, který nemá se SFFH zhola nic společného.

 14. Jo, to bude nejspíš ono. I když neprodávat Vetřelce a tohle ano? Vetřelci jsou naprostá scifi klasika. Aspoň že dvojku tady mají.

Zveřejnit odpověď