Bizarní porce Gantzu

Tahle japonská šílenost dokáže i v 17. díle překvapit!

Čtenáři, kteří tuhle ultra béčkovou, ale zatraceně zábavnou sérií čtou již delší dobu, jistě ví, co od nového svazku přibližně očekávat. Proto není žádným překvápkem, když se dozvíte, že i nový přírůstek do mašinérie jménem Gantz je stejný, jako jeho předchůdci. A to ve všech ohledech. Dojde totiž jak na extrémně předlouhé souboje, tak přemíru brutality, totálně bizarních výjevů, nepřátel, sexuálních harašení a trapných momentů. Jo, je to prostě furt prča.

U téhle série záleží vždy na jednom jediném faktoru. Jak moc ujetou situaci je autor Hiromu Oka schopen vymyslet. A věřte mi, že když vám naznačím, že se dočkáte pohlavního styku s démonem, jsme jen na hranách podivnosti. Tahle jízda je bezesporu nekonečnou studnicí ujetosti a hlavní postavy si procházejí naprosto neuvěřitelným chaosem. Jejich kosení je neskutečná zábava, stejně tak představování nových zlosynů a kreatur, které sice mohou mít podobu neškodných slonů, avšak mluvíme tu o Gantzu. Sérii, kde ani T-rex s plamenometem není překážkou….

Děti měnící se v masařky díky Xenomorfnímu způsobu rozmnožování se (jo, dojde na křupání zad), rohatí zplozenci zla měnící se v sexy školačky a bitkující gangstaři dělají z tohoto svazku zas a jednou ultrablbou zábavu, kterou je Gantz od prvopočátku. A že není tentokrát čas na posun v příběhu, či větší prokreslenost charakterů? Ono to nevadí… páč toho se dočkáme zcela jistě zase příště.

Mluvit o kresbě je přibližně stejně zbytečné, jako rozpitvávat hlavní dějovou linku téhle série. Je neškodná, plná 3D efektů, zkopírovaných pozadí, obdobných obličejů a krásných ženských křivek. Autor ví, jak svou akci přehledně prodat čtenářům a nebojí se delších panelů a absurdně pomalých předělů. Ale ono to v té čtivosti vskutku pomáhá.

Jeden z těch zábavnějších dílů, který kašle na logiku (jako vždy) a přináší ultra zábavnou jízdu do posledních stran. Berte nebo nechte být.

 

Hiroja Oku: Gantz 17
Překlad: Anna Křivánková
Vydal: Crew, 2017
Počet stran: 192
Cena: 199 Kč

Hodnocení: 65 %

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page