Deadpoolova svatba

Superhrdinové i superpadouši zažívají mnohé životní situace – a málokdy takové, které sounáleží se životy obyčejných smrtelníků. Záchrany světa, konce vesmírů a zmrtvýchvstání, to jo, ale taková svatba? To pro supráka není běžná událost.

A jelikož se žení užvaněný žoldák, magor-al-dente Deadpool, je pravděpodobně všem jasné, že tahle svatba s „běžnými událostmi“ vskutku nebude mít mnoho co do činění. Vždyť je to první svatba jedné z nejpopulárnějších postav současné marvelovské výkladní skříně, navíc hrdiny, který si dělá kamarády, kudy chodí! Tedy, tak trochu kamarády. A tak trochu první svatba. Mno, raději do toho nebudeme zabrušovat.

Zkrátka, Deadpool se žení se svou mrtě sexy démonickou snoubenkou Shiklah (viz kniha Drákulova výzva) a vy u toho musíte být. Protože jsou u toho skoro všichni – tedy alespoň co se hrdinů od Marvela týče. A také proto, že jde o jeho výroční čísla, tudíž se dá celkem snadno očekávat, že budou tak nějak speciální. Skoro všichni autoři, kteří se s Deadpoolem v jeho historii popasovávali, přišli starého známého znovu navštívit a potěšit krátkým příběhem. Celá kniha je tak v podstatě jednou antologií Deadpoolových svateb.

Slyšíte dobře, plurál.

Jednotlivé povídky jsou přitom tak odlišné, jak to jen jde, přestože téma mají totožné. Že u toho bude sranda, to je jasná (přestože TOLIK jí zase není), pořád jde přeci o Deadpoola. I toho kydlení lehounce ubylo, byť to se dá samozřejmě čekat – a alespoň si něco necháme napříště (a nebojte, zase tak málo ho v komiksu není).

Ale nejen svatbami živ je člověk – dočtete se taky, jak dopadly Deadpoolovy pokusy o atentát na Daredevila, o jeho přesdržkovce s Hitlerem, nebo třeba o tom, kde užvaněný žoldák sebral svůj pověstný druhý hlas. A jak už to u antologií bývá – každý si najde něco. Nejspíše ne všechny mini-příběhy vás budou bavit, kvalita jednotlivých povídek je kolísavá. To však nic nemění na tom, že tahle kniha je slušná, odpočinková zábava.

A teď zpátky k dceři, Deadpoole, temnota volá.

 

Brian Posehn, Gerry Duggan: Deadpool 5 – Deadpool se žení
Vydala: Crew, 2018
Kresba: Scott Koblish, Mike Hawthorne
Počet stran: 168
Cena: 379 Kč

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page