Gantz 22: Gantz vs japonská monstra

Nový svazek brutálního krváku je tady. A tentokrát pěkně v rytmu japonského kvapíku.

Ohraná písnička. Gantz v posledních svazcích rozjel nové kolo své ďábelsky smrtící hry, ve které představil nové nepřátele a pochopitelně i nové hrdiny. Souboje se promítají i do reálného světa a hlavní hrdina Kei je už delší dobu mimo hru. To však nemůže zastavit jeho přátele, aby se jej pokusili zachránit. A zase je to naprosto šílené a akční inferno.

Japonská monstra z bájí a legend jsou cool. Na tom se asi shodneme. Proto je fajn, že nový příběhový úsek této série se jim věnuje ve velké míře a míra představivostu autorovi rozhodně nechybí. Po dinosaurech tu tedy máme něco mnohem děsivějšího, fyzicky nepříjemnějšího a zároveň zvrácenějšího. Monstra jsou groteskní (pan Žblunďa je top!) a nelítostná – stejně jako tempo svazku, které je opět smrtící. I Semir Gerkhan by měl co dělat, aby stíhal!

Ono se blbě hodnotí něco, co vám během necelých dvou set stránek přijde super, ale zároveň víte, že se dějově Gantz posunul max o pár minut. A nejhorší je, že víte, že v podobném duchu budou i následující díly. Takže jo, pořád je to ultra návykové, pěkně nakreslené, a pro člověka, který touží vypnout a užít si rychlou jízdu, naprosto potřebné. Ale věřím, že pár čtenářům to už může lehce vadit. Koncept se totiž již po několikáté opakuje a mimo nová monstra a brutálnější fatality tu není nic navíc. Snad jediná věc, která vás drží příběhově nad vodou je fakt, že tohle všechno se děje kvůli návratu hlavního hrdiny. Ale stačí to?

Kresba je stejná písnička jako příběh. Nic se nemění, vše jede pořád v zajetých kolejích a není tu nic, co by vás mělo šokovat. Hiroju Oka nijak svůj um nezlepšuje, maximálně se víc a víc snaží potěšit rozličnou škálou monster, ale žádné zlepšení či zhoršení tu nehrozí.

Gantz 22
Autor: Hiroju Oka

Vydal: Crew, 2019
Počet stran: 228
Cena: 199 Kč

Hodnocení: 65%

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď