Gantz rozjíždí patnáctou hru smrti

Co nového říct o sérii, která sází na erotiku, brutalitu a bizarní japonské nápady?

Asi vám je jasné, že i tentokrát se Gantz drží zajetých kolejí a mixuje vše potřebné pro to, aby se nikdo nenudil. A jako jo, daří se. Je tam od všeho přesně tolik, aby se to příliš nepřejedlo, ale zároveň, aby to ve stylu Gantze nenudilo. No řekněte sami, kde jinde narazíte na explicitní vyobrazení orálního sexu a zároveň i masakrování jezdců apokalypsy, no? To je prostě Gantz.

 

Kei je klikař. Alespoň někdo by to o něm mohl tvrdit. I přestože se stále více stává nejdůležitějším členem vražedné hry, má pořád čas na problémy se vztahem a puberťácké rozhodování. Jo, zatímco kolem vás umírají lidé a probíhají děsivá monstra, vy se prostě musíte rozhodnout, jestli udržíte svůj „fajn“ vztah s plochou přítelkyní, nebo to ukončíte a začnete špásovat se supermodelkou. Těžké rozhodování, že ano?

 

Mimo tyhle drobné odchylky a úplné vyvrcholení, ke kterému příběh dospěje (a Kei se projeví jako opravdový hrdina), je i patnáctý díl téhle mangy ohromnou porcí zábavy, kde o akci, krev, minimum textu a zrychlené tempo opravdu nepřijdete. Fanoušci se budou rochnit, odpůrci budou dál nadávat. Nic víc, nic míň.

 

A kresebně jsme na tom dost podobně. Celkově se dá říct, že Gantz se příliš nevyvíjí, neboť pořád dokola se opakuje stejné schéma, které je akorát okořeněné tu o nějakou novou příšeru, tu o novou postavu či o zajímavější akční scény. Jinak jsou ale lokace, způsob dynamického rozpohybování panelů či zjednodušená kresba postav vesměs stejné jako u první knihy. Bude zajímavé sledovat, jak dlouho to ještě dokáže autor udržet v takové rovině, kdy to nepřekáží.

 

Klasický Gantz, který příliš nenadchne, ovšem jakmile jej pořídíte, tak možná trochu, jen trošičku… se budete stydět, jak vás to vlastně baví.
Hiroja Oku: Gantz 15
Překlad: Anna Křivánková
Vydal: Crew 2017
Počet stran: 192
Cena: 199 Kč

 

Hodnocení: 60 %

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď