Komiksový mikroskop – Age of Ultron

Nalijme si čistého vína a řekněme si upřímně, že poslední dobou nemá Marvel moc šťastnou ruku na velké eventy. Po velice nepřesvědčivém Fear Itself nám naservírovali lepší, ale stále rozpačité Avengers Vs. X-men. Nyní po tom, co se DC New 52 vyprofilovala a rozjíždí tzv. „Family Eventy“ (Night of Owls, Death of The Family, H’el on Earth atd.), přichází Marvel s novinkou Age of Ultron.

Age of Ultron

Vše začíná klasicky ve městě New York v blíže nespecifikované současnosti. Zničená Socha Svobody v popředí zdevastovaného Manhattnu, nad kterým ční futuristická masivní pevnost vetší než kterékoliv město světa. Příběh prvního sešitu je jednoduchý. Sledujeme Hawkeye, který se prostřílí do gangsterského doupěte vedeného Hammerheadem a Owlem a kterému rozhodně nejde o zatčení, ale spíš o to zabít každého co nejrychleji a nejtišeji. Jeho cílem je zmučená osoba v roztrhaném červenomodrém kostýmu s pavoučím motivem. Velice záhy se na budovu snese útok Ultronových robotů a Hawkeye se postará i o ně a se zlomeným Peterem Parkerem poté utíká skrze zničený Central Park až pod zem do potrubí, kde je prozatímní základna přeživších superhrdinů, kteří už rozhodně nemají moc právo titul hrdina používat. Schovávající se hrstka nadlidí se zlomeným vůdcem opravdu nevypadá jako poslední naděje lidstva. A to je vše, přátelé. Nic míň, než totální beznaděj a apokalypsu od Briana M. Bendise rozhodně nečekejte.

Age of Ultron je event, který by se dal podle názvu srovnat s Age of Apocalypse nebo Age of X. Je tu ovšem jeden velký rozdíl – Age of Ultron se podle všeho odehrává na Zemi 616, tedy v oficiální realitě Marvelu, a můžu s klidným svědomím říct, že destrukci a mizérii takového ražení jsme tu ještě neměli. Doufejme tedy, že kvalitu a ponurost prvního čísla si udrží celá série včetně četných tie-inů.

Vojtěch Rabyniuk (redaktor)

vojta.rabyniuk@fan­tasyplanet.cz

Přečtěte si také minulé díly Komiksového mikroskopu.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

  1. re
    Chm, nó. Je pravda, že Marvel events stoja už roky prevažne za starú belu a podľa mňa tomu výrazne pomáhal práve Bendis. Akurát som sa rozhodol, že s ním končím, ale zdá sa, že spravím výnimku. Vďaka za náhľad.

Zveřejnit odpověď