Komiksový mikroskop – Amala’s Blade

Přijít v komiksech s něčím originálním není jen tak, takže jsem rád, že se o to tvůrci pořád snaží. Tedy především tvůrci menších vydavatelství, kterým je i Dark Horse Comics. S ním se dnes podíváme na Amala’s Blade.

Amala's Blade

Vše začíná v jedné zaplivané putyce u cesty (takový ten zájezdní hostinec, co ho v doupěti potkáte shodou okolností vždycky na noc). V lokále je světla jenom pomálu, ale beztak narváno. Vzduch je plný kouře z dýmek, výparů z piva a klasické opilecké konverzace. Nás ovšem zajímá velice nesourodá dvojice na baru. Starej ochmelka, který už svoji míru překročil před nějakou dobou, a mladá dívka. Její eminentní zájem o toho plesnivého dědka je rozhodně podezřelý a ještě podezřelejší je, když ho chce odvést domů. V tom ale vrazí do baru pošťák a dodá majiteli balík. Uvnitř krabice jsou dvě nové žárovky, které okamžitě nainstaluje a v lokále se rozjasní. To by nebylo tak špatné, kdyby se vedle naší dívky na zdi neobjevil plakát s její fotkou, který říká, že se jmenuje Amala, je mistr vrah a je na ní vypsaná odměna přesně jeden milion. Následuje westernová scéna, kdy všichni v hospodě na moment zmlknou a ticho přeruší odsouvání židlí a tasení zbraní. Záhy se dozvíme, že cílem Amaly byl onen starý násoska, což vyřeší jeden rychlý řez a vražedkyně díky požáru utíká. Co bude hlavní zápletkou, se dozvíme hned poté, kdy se děj přenese k jistému Vezírovi, který si Amalu najímá, ale není s ní úplně spokojený. Ona je totiž nejlepší vrah, ale on by byl raději, kdyby její práce byla tichá a nekončila (jako předchozí job) v plamenech a troskách. Proto se rozhodne dát asasince poslední a nesplnitelný úkol a hle, zápletka je na světě.

Děj komiksu se odehrává na kontinentě Naamaron, který je rozdělený na dvě poloviny. Jednu ovládají Modifiers, což je národ vyznávající technologie a nebojí se je použít k vylepšení vlastního těla. Druhá polovina světa pak patří národu, který si říká Purifiers, a ti naopak zůstávají věrní tradicím a stále využívají parní pohon, třeba na věže s rotačním kulometem a podobně. Mezi těmito dvěma státy je neutrální území, které ovládá výše zmíněný Vezír a které vzniklo poté, co skončila občanská válka trvající dvacet let. Jak je vidět, tak má autor Steve Horton pozadí světa vymyšlené, a to je dobře. Ono kdybyste se vrhli na psaní fantasy/steam punk komiksu a neměli kromě základního příběhu nic moc připraveno, tak pohoříte.

Jako malou třešinku informací bych doplnil, že tato řada vychází z jednoho čísla Dark Horse Presents, kde se právě Amala objevila poprvé a byla tak představena světu. Rozhodně můžu doporučit všem, kteří mají rádi kvalitní Steam Punk zábavu a příběh, který je vážný, ale nebojí se čas od času zasmát sám sobě.

Vojtěch Rabyniuk (redaktor)

vojta.rabyniuk@fan­tasyplanet.cz

Přečtěte si také minulé díly Komiksového mikroskopu.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď