Komiksový mikroskop: Apocalypse Al

J. M. Straczynski je comicsový autor, který u nás vydal hodně věcí. Za zmínku stojí například Thor, Spider Man a v neposlední řadě geniální Krajina půlnočních stínů. Nyní se podíváme na první číslo jeho nejnovějšího comicsu Apocalypse Al.

ap al

Alison poprvé potkáme v situaci, kdy míří pistolí na holohlavého magora v rouchu. Magor zlomil sedm pečetí a přivolal požírače světů. To je démon, který měří více než sto stop a jediné, co chce dělat, je zabíjet, mučit a tyranizovat.

Taky tahle velká rohatá tlustá potvora nesnáší nejspíš všechny živý bytosti, ale nejvíc nesnáší toho, kdo ho vyvolal a narušil tak jeho spánek, ale ten plešatej magor má amulet kterým ho ovládá. A toho Alison, říkejme jí Al, využije a jednou ranou amulet rozmetá na sračky. Požírač světů pak kašle na všechno a plešouna slupne. Ano takhle jednoduché je zabránit konci světa.

Ona už v tom má ale Al praxi. Je totiž soukromý detektiv se specializací na konec světa. Po úvodu a seznámení s hlavní hrdinkou se na scéně ukazuje její zombie kamarád, který jí přináší další zakázku. Někdo ukradl Knihu klíčů. To je bichle, ve které jsou klíče k otevření všech dveří – a jedněmi z těch dveří je i brána do pekel. Problém je ten, že chlápek, co knihu ukradl, je naprostý amatér a nerozumí moc jazyku, kterým je napsána, a tak otvírá jednu bránu za druhou tak, jak mu přijdou pod ruku. Al ho musí zastavit nejen pro to, že může vypustit peklo na Zem, ale i kvůli dalším průserům, který tahle knížka přináší.

Prvním takovým průserem je otevřená brána nočních můr, která všechny lapí do nekonečného snu… Al se musí dostat ven a všechny tak vysvobodit, ale věřte mi, že to není to nejhorší setkání, které jí tenhle večer čeká.

V prvním čísle Apocalypse Al se toho stane opravdu požehnaně a není se čemu divit, protože tenhle sešit má celých 37 stránek, což je sakra dost. Po Straczynského výborném Ten Grands jde o další comics, kdy je hlavním hrdinou soukromý detektiv, který se zaměřuje na nadpřirozeno. Tentokrát to ale autor vzal s příjemnou dávkou nadsázky a comics je tak o dost zábavnější. Tomuto faktu zdatně sekunduje kreslíř Sid Kotian, který drží kresbu hodně odlehčenou, ale zároveň stále realistickou.

Suma sumárum je Apocalypse Al další comics ze stáje Image, který patří mezi naprostou špičku toho, co se dá na trhu sehnat, ale vzhledem k tomu, mezi jaké veterány a scenáristická esa autor patří, se není čemu divit.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď