Komiksový mikroskop – Deadpool Killustrated

Tak je to tu znovu. Schizofrení magor a skoro až idiot v červenočerném spandexu a arzenálem všemožných zbraní se vrátil. Vrhněme se na minisérii, která přímo navazuje na předchozí Deadpool Kills Marvel Universe. Další porce zabíjení v úvodním sešitě Deadpool Killustrated s podtitulem MobyDick.

Moby Dick

Deadpool je smutný a má problém. V hlavě mu stále straší tak, že na to ani on není zvyklý, a to i přesto, že vyvraždil všechny, koho mohl, jiné dokonce mnohokrát díky Marvelovskému Multiversu. A nyní ho čeká další úkol – aby zbavil svět takových blbostí, jakých byl on sám součástí, musí zničit nejen Marvelovské hrdiny, ale všechny hrdiny historie, a po tom, co prožije neskutečné mučení (rozumějte čtení klasiky) v knihovně, vydává se do historie. Jak jinak započít komiks než časovým a místním upřesněním ve znění: New York, o 165 let později, o pět dní dříve. U Deadpoola asi už jen hieroglyfy. Tak se tedy nechá jakýmsi ideovým portálem odfiltrovat do dimenze, kde ho čekají neznámější knižní fikce historie. A které má na svém seznamu obětí.

Má smysl opravdu rozebírat děj něčeho tak šíleného, jako je komiks o tomhle znetvořeném a nesmrtelném bláznovi? Ne. Smysl má říct. s kým se v prvním čísle setká. Jak sama obálka napovídá, náš hrdina se dostane do klasiky Bílá velryba a setká se nejen s Moby Dickem, ale i tím starým páprdou Kapitánem Achabem. Aby toho nebylo málo, tak na něj čeká i neméně potřeštěný rytíř don Quijote de la Mancha se svým poskokem Sanchem Panzou. Pak tu máme dvě třešničky na dortu, první je přidání Pinocchia, který si teda moc nezatancuje. Druhá je už zajímavější, postava se sice objeví jen na jedné stránce, ale i tak slibuje (dle mých předpokladů) Deadpoolovi důstojného soupeře nejméně na dvě strany. Trochu se obávám, že se totiž objeví vždy na konci prvních tří čísel, aby nalákal, a když už přijde na scénu, tak to skončí dřív, než to začne. On totiž Cullen Bunn není vůbec špatný komiksový scénárista, ale žádná legenda a génius žánru taky ne. O které postavě mluvím, si přečtěte. 😉

Na závěr si položme jednu otázku – proč to číst? Tenhle komiks je stejně hloupý jako všechny ostatní Ten a ten kills marvel Universe, Marvel Zombies nebo Támhleten Vs. Marvel Universe. Takže proč? Odpověď je jednoduchá. Deadpool je totiž jediná postava, které to žeru. Deadpool totiž v příbězích podobného ražení je stokrát zábavnější než ostatní, a to proto, že prostě takový je! Šílený, zábavný, zabíjející a dost často i umírající charakter a většina komiksů s ním jsou, stejně jako tenhle, čistá zábava.

Malým bonusem jsou pak očividné narážky na původní díla, ve kterých se Deadpool vyskytuje. Jsou opravdu jednoznačné, protože američtí čtenáři nejsou zrovna proslavení tím, že by si všímali detailů.

Vojtěch Rabyniuk (redaktor)

vojta.rabyniuk@fan­tasyplanet.cz

Přečtěte si také minulé díly Komiksového mikroskopu.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď