Komiksový mikroskop – Dragon Age – Until We Sleep

Po pořádně dlouhé době se v komiksovém světě zase objevila další čistě fantasy novinka, a i když se jedná opět o kousek založený na počítačové hře, neodolal jsem a vrhl se rovnou na ni. Doufám tedy, že krátký pohled na novou minisérii Dragon Age – Until We Sleep potěší nejen fandy komiksu, ale i her a fantasy obecně.

Dragon Age - Until We Sleep

Příběh začíná vyprávěním o bezejmenném chlapci, který byl od mládí problémový zmetek. A když je někdo zmetek, tak se jako rodič můžete snažit jakkoliv, ale dřív nebo později si ho najde jiný zmetek, většinou s tendencí ovládnout svět nebo tak něco. A tak se zmiňovaný zmetek stal jedním z vojáků krvavého mága Tita, který rozhodně fanouškům hry není neznámý. A to už se do hry dostává náš vypravěč (a pro hráče opět známá postava), trpaslík Varric, jehož zbraní je jakási monstrózní kuše neskutečných tvarů. Ten jen tak mimochodem zastřelí našeho bezejmenného zmetka a další stráže a dostane se do Titovy pevnosti. Zní to jednoduše, ale následuje epická dvoustrana, která ukazuje zmíněnou pevnost v obležení vojska a loďstva. A to je teprve začátek toho, co všechno se stane, když úchylný mág zatouží po dračí krvi.

Rád bych se ze začátku zmínil o pár věcech, které mi trochu vadily. První z nich je to, že vypravěč nám v rámci vyprávění vypráví vyprávění a v jeho příběhu některé charaktery rádi vypráví. Jednou by to nevadilo, ale víckrát je to trochu obtěžující. Druhým záporem je pár dialogů, které jsou vyloženě násilné, kvůli tomu, že se autor snažil o vtip, což zde moc dobře nefunguje (i když věřím, že ve hře to může působit jinak). Kromě těchto dvou malých zádrhelů se mi ovšem komiks dost líbil. Kresba je velice příjemná a precizní a rozhodně sedí k žánru hard fantasy. Závěrečná scéna nás dostatečně navnadí na následující číslo a celkově scénář (až na výše zmíněné nedostatky) nemá výraznější chyby. Co mě potěšilo nejvíc, je ovšem využití existujících a známých postav namísto nějakých no name hrdinů (za ty si zahrajeme dostatečně na PC nebo PS). I díky tomu je tento komiks výbornou součástí oficiálního světa a příběhu Dragon Age.

Takže fandové komiksů, her i fantasy, hurá do čtení.

Vojtěch Rabyniuk (redaktor)

vojta.rabyniuk@fan­tasyplanet.cz

Přečtěte si také minulé díly Komiksového mikroskopu.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď