Komiksový mikroskop – Five Weapons

Moderní americký komiks, na rozdíl od děl, která tvoří jinde, má především za úkol bavit. Samozřejmě nejde pouze o to, že by to měla být jedna komedie vedle druhé, ale aby nás bavily na všech úrovních žánrů i náročnosti. Najdeme zde jednoduché akční řezničiny, inteligentní kriminálky či inteligentní, zábavné a vtipné zločinecké komiksy, jakým je například Five Weapons.

Five Weapons

Five Weapons se odehrává ve škole, ale tahle škola rozhodně není žádný Chilton. Jde však o výběrovou školu s velmi zvláštním přístupem – chodí sem totiž výhradně děti zabijáků a nájemných vrahů té nejvyšší úrovně. A Shainline je jméno, které v branži převyšuje všechna ostatní. A tak se malý Tayler Shainline dostane do školy Pěti zbraní jako potomek nejslavnějšího nájemného vraha. Po nástupu se od paní ředitelky dozvídá, že zde existuje pět různých klanů a každý se zaměřuje na jiný druh zbraní. Každý student si tak může vybrat mezi tupými zbraněmi, noži, lučištnictvím, pistolemi a exotickými zbraněmi. Co je zajímavého na našem hrdinovi? On nemá žádnou zbraň! Taylera v prvním čísel čeká exkurze po škole, kterou mu poskytne prezidentka třídy nožů jménem Jade Blade. Samozřejmě, že exkurze není to jediné, co se v první části pětidílné minisérie stane. Tayler začne pronikat do tajů školy, ukáže, že jeho postřeh a intelekt je jeho nejsmrtelnější zbraní, a pěkně naštve již výše zmíněnou prezidentku.

Komiks Five Weapons na první pohled působí jako něco, co bude pouze a jenom zábava, která klade důraz na černý a drsný humor převlečený do infantilního a roztomilého kabátu, v tomto případě do školní uniformy se slušivým terčem na prsou a na zádech. Ovšem při dočtení zjistíte, že prvotní pocit má na svědomí především bezstarostně působící kresba, kterou obsatar sám autor Jimmie Robinson. Komiks ve skutečnosti pracuje s promyšlenou dějovou linií, jejíž pointu se samozřejmě dozvíme a která nás velice příjemně navnadí na další pokračování. Ukázku můžete najít na http://www.comicbookresources.com/?….

Vojtěch Rabyniuk (redaktor)

vojta.rabyniuk@fan­tasyplanet.cz

Přečtěte si také minulé díly Komiksového mikroskopu.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď