Komiksový mikroskop: Hinterkind

Že fantazii se meze nekladou, víme my tady na Fantasy Planet (jak redaktoři, tak čtenáři) setsakramentsky dobře. A autoři vědí, že máme rádi, když se na nás přijde s něčím, co má nápad a šmrnc. Je takové i první číslo comicsu Hinterkind?

Hinterkind

Na úplný úvod nás čekají dvě mrtvoly a vysílačka. A také vidíme ruce zabijáka, které jsou lidské jen vzdáleně. Záhy nás autor přenese do hlubokého lesa, kde nám ukáže mladý pár – dívku Prosper a jejího kamaráda Anguse na lovu. Tato džungle byla kdysi dávno známá jako město New York. Po návratu domů Prosper zjistí, že její dědeček se hodlá vydat na výpravu, aby zjistil, co se přihodilo osadě Albany (to je to místo, kde mají mrtvoly a vysílačku).

Aby toho na mladou holku nebylo málo, tak navíc zjistí, že její kamarád má festovní zvířecí ocas a sám neví, jak k němu přišel. Takže po tom, co odejde děda, tak utíkají i Angus s Prosper. Po cestě jsou ovšem napadeni smečkou jakýchsi legrů a při útěku Angus propadne střechou starého auta. Ale za chvíli se budou oba mladí lidé ještě modlit za smečku těchto zvířat.

Comics se odehrává v budoucnosti, kdy je lidstvo ohroženým druhem. Jedná se tedy o postapo. Autor Ian Edington nám v prvním čísle jen lehce naznačuje, co může za to, že civilizaci potkal takový úpadek. A musím říct, že jsem nad míru spokojen. Edington totiž položí v tomto comicsu spousty otázek, ale odpovědi vám servíruje postupně a neúplně. Koneckonců, co by to bylo za comicsovou řadu, kdyby nám autoři vše prozradili hned v prvním čísle?

Ze začátku se zdá, že kresba Francesca Trifogliho je trochu bezzubá, co se týká postav, ale po pár stránkách vám přijde spíš příjemná a neagresivní. Není nijak křiklavá a snaží se držet skutečnosti. I já, fanda superhrdinských comicsů, musím přiznat, že pohled na normální lidi mě v comicsu mile potěšil. Ono totiž vyrýsovaný nemusí hned znamenat i lepší.

Hinterkind tedy začal na výbornou, a ač se nejedná o klasické postapo, kde je všude poušť a borci v kožených hadrech, co na sebe mávají zařízlýma brokovnicema. Můžu comics jen doporučit.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď