Komiksový mikroskop – House of Gold and Bones

Když se podívám na komiksy, které vycházejí, a přemýšlím, o kterém napsat mikroskop, je to buď dlouho očekávaný kus, nebo nějaká novinka, která mě na první pohled něčím zaujme. Tento týden je to komiks House of Gold and Bones, který mě okamžitě upoutal naprosto parádní obálkou.

House of Gold and Bones

Vše začíná chlápkem ve tmě, který se blíží světlu, a nejde o nějakou hloupou metaforu světla na konci tunelu. Nu a jak tak ten chlápek padá tmou skrze světlo, zákonitě musí dopadnout a my si ho můžeme prohlédnout. Světlé vlasy, atletická postava a vězeňská uniforma s jmenovkou Zero, to je mi ale hrdina. Jak se tak náš hrdina probouzí, tak si samozřejmě nemůže vzpomenout na to, co se stalo v nejbližší minulosti. Když se pak rozhldne kolem sebe, tak si div nekákne do gatí, protože se nachází uprostřed travnaté idylické krajiny, kde panoráma dost hatí záře ohně za obzorem. Když ho vyleká nějaký zvuk, rozhodne se utíkat, jak už to mají lidé v neznámém prostředí ve zvyku. To, před čím utíká, se stane velice brzy dost dobrým důvodem na úprk – když se za vámi ze stínů noří nechutné drápat pracky, tak utíkejte a doufejte, že se vám nestane to, co chudákovi Zerovi – konec cesty bezednou propastí. A když už se stín a zombie pracky takřka doberou svého cíle, zahlédne Zero zvláštní krychlový domek a okamžitě ho využije jako útočiště. A tam na něj čeká stínový chlápek s cigárem a podivným způsobem vyjadřování. Přesto však zjistíme, že Zero má za úkol se postavit někomu, kdo si říká Black John, a aby to dokázal, musí se dostat na místo zvané Dům zlata a kostí, které dalo název celému komiksu. A tak dobrodružství našeho hrdiny pokračuje do něčeho, co vypadá jako Chicago, verze: Peklo.

Co o tomhle komiksu napsat? Rozhodně to není špatná záležitost, a i když na první pohled působí jaksi rozpačitě, tak udrží pozornost a napětí do poslední stránky; osobně jsem na konci byl hodně zvědavý, co přijde v dalším čísle. Když jsem se podíval znovu na brilantní obálku, tak mě zaujala druhá věc, a to jméno autora: Corey Taylor. Je to totiž zpěvák a frontman kapely Slipknot a také dalšího, tentokrát svého projektu Stone Sour. A tak jsem se podíval na spojitosti a hle! House of Godl and Bones je název posledního dvojalba této kapely, a když jsem si prohlédl názvy písniček, bylo to jasné. Tudíž jde o něco pro mě úplně nového! Tenhle komiks je totiž příběh na pozadí hudebního alba! Přečetl jsem si tedy sešit podruhé, a tentokrát jsem si do uší pustil právě zmíněné dvojalbum a výsledek je super! Takže pokud se nebojíte trochu tvrdšího rocku, tak si tenhle povedený komiks zpestřete hudbou, která k němu patří.

Vojtěch Rabyniuk (redaktor)

vojta.rabyniuk@fan­tasyplanet.cz

Přečtěte si také minulé díly Komiksového mikroskopu.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

  1. Corey Taylor… A já si říkal, že to musí být shoda jmen 😀

Zanechat odpověď