Komiksový mikroskop: Justice League 3000

Když vyšel comics Království tvé, které popisovalo alternativní budoucnost DC universa, oslovilo to fanoušky i DC natolik, že byl komiks uznán jako kánonové dílo a tedy oficiální budoucností Earth 2. Nyní vychází i v rámci New 52 comics, který se dívá do budoucnosti. Přichází Justice League 3000.

JLA 3000

Děj comicsu (jak už název napovídá) se odehrává ve vzdálené budoucnosti 31. století. Ústy jakési ženštiny, která umí měnit podobu, se dozvíme, že takřka idylický život na Zemi skončil Jejich příchodem a teď je Země spíš peklo, než cokoliv jiného. To vše zjišťujeme během jejího zběsilého úprku před bandou jakýchsi noname ozbrojených floutků, kteří na ni mají očividně dost pifku.

Pak nás děj přesune na oběžnou dráhu Země, kde je jakýsi mobilní planetoid a na něm albínský sourozenecký pár. Z dialogu vyplyne, že poslali na Zemi bojovat nějakou bandičku s čímsi, co se nazývá Convert. A to už následuje střih a vidíme poněkud vizuálně upgradované hrdiny staré dobré Justice League. Jmenovitě: Supermana, Batmana, Green Lanterna, Flashe a Wonder Woman. Kromě změny, které si všimne každý na první pohled, tak je tu ještě jeden rozdíl; nějak se známým hrdinům změnily hodnoty a chování.

Je to tím, že prošli jakýmsi regeneračním procesem, během kterého přišli o značnou část vzpomínek; například Batman o svoje trauma z dětství a Superman si zase nepamatuje Clarka Kenta. Tato bandička pak má rozhodně velký problém s týmovou prací, protože dost reálně hrozí, že se povraždí mezi sebou.

Upřímně nevím, co si o tomhle comicsu myslet. Jako první číslo funguje docela obstojně, ale rozhodně nesahá ani po paty dříve zmíněnému Království tvé. Co se autorovi úplně nepovedlo, je nějaké pořádné ukázání nepřítele – něčeho, proti čemu by měla nová Justice League bojovat. A ani situaci na planetě Zemi nepopsal extra konkrétně. Víme, že je všechno špatně a v budoucnosti, ale to je celé. Na druhou stranu* Justice League 3000* rozhodně nastartoval mojí zvědavost, takže za to mu dávám plusové body a sem zvědavý, co se z tohoto dílka nakonec vyklube.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď