Komiksový mikroskop: Moon Knight

Ačkoliv se to zdá neuvěřitelné, tak i tento týden mě nejvíce zaujal comics od Marvelu! Na druhou stranu na tohle číslo čekám a vyhlížím ho už několik měsíců, takže bez dalšího protahování přichází Moon Knight.

Moon Knight

Comics začíná krátkým představením a shrnutím nedávné minulosti hlavní postavy. Tedy Moon Knighta. Dozvíme se, že byl oficiálně prohlášen za magora, protože ho natočili, jak si povídá s Wolverinem, Captainem Americou a Spider-manem, i když široko daleko nikdo nebyl.

Kdo Moon Knighta nezná vůbec, tak zjistí i stručně něco z jeho historie. A především fakt, že se po nějaké době zase vrací do New Yorku a že je pořád magor.

Dále už se příběh přesunuje k prvnímu případu, který Moon Knight řeší ve spolupráci s policií a který nám zároveň představuje hrdinu v novém světle. První novinkou je vizuální zpracování, kdy zmizel tradiční plášť s kápí, který byl nahrazen elegantním sněhobílým oblekem.

Ona to de facto žádná velká změna není, protože obojí je stejně nenápadný jako nahatá stará prostitutka v počítačovém kroužku na střední škole. Navíc se ale poněkud změnil jeho styl práce. Nepobíhá už venku jako mstící se maniak (kterým ve skutečnosti je), ale postupuje víc systematicky, ale i to zvládá s myšlenkovými pochody jemu vlastními.

Třetím aspektem tohoto čísla je pak závěr, kdy se autor podívá blíže na prokletí/požehnání kterým Moon Knighta poznamenal bůh Khonshu, které je vlastně podstatou hrdinovi síly.

Scénárista této restartované (vynulované) řady není nikdo menší než legendární Warren Ellis (Transmetropolitan, Fell). Těžko říct co přesně můžeme tedy od Moon Knighta očekávat, protože po prvním sešitu se může jednat jak o komorní detektivní příběh, tak o monumentální superhrdinské dobrodružství.

Co nám přinese budoucnost se, ale můžeme jen nechat. Zatím je comics dost přirovnáván k Batmanovi, ale já v tom vidím spíše mix Fellu s notnou dávkou šílenství a nadpřirozena a to přece nemůže být na škodu.

Comics můžu doporučit všem – a to dokonce i odpůrcům superhrdinů, protože tohle se od ostatních „pláštěnkářů“ hodně liší.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď