Komiksový mikroskop – Night of the Living Deadpool

Čeští fanoušci mají rádi dvě věci. Gartha Ennise a Deadpoola. A právě kvůli druhému zmíněnému si dnes povíme něco málo o prvním čísle comicsu Night of the Living Deadpool.

Deadpool

Příběh začíná celkem krásně a romanticky (na Deadpoola), když se náš hrdina probudí v restauraci po obrovské žranici a zjistí, že nejspíš prospal pár dní. A podle titulků v novinách a stavu města venku (znáte to, krev po zdech, rozbitá auta, vymlácená okna, nikde ani živáčka) zjistí, že nejspíš prospal konec světa.

Jasně mohl si toho všimnout dřív, když mu borec, kterýho vyhodil z paneláku, potom utekl… nebo když po ulici běhali lidi pokousaný od jiných lidí a podle dalších maličkostí. Ale znáte to, každý má svoje problémy.

Následně Deadpool celkem potěšeně zjistí, že nastala zombie apokalypsa a Deadpool ví, jak se v takové chvíli chovat, protože hrál spousty videoher, ale po tom, co jednomu zombie prostřelí hlavu, seběhne se na něj doslova celá horda. A tyhle zombie k Deadpoolově nelibému zjištění dokonce mluví a ještě pořád mumlaj takový věci, že nechtějí jíst mozky a nemůžou to ovlivnit a že by radši byli v pekle… a vůbec brečej jako malý děti.

To by nebylo tak špatný, kdyby to nedohánělo Deadpoola k šílenství (ano TOHO Deadpoola). A ač se tento svérázný zabiják snaží, tak zombie neubývají.

Po tom, co jsem nastínil děj, už mi zbývá málo co říct, protože většinu shrnuje jednoduchá věta: je to prostě Deadpool. Scénář Cullena Bunna je sice jednoduchý ale funkční. Jediné co trochu podcenil a odflákl (tedy alespoň v prvním čísle) je absence ostatních hrdinů, o kterých se zmiňuje jen v jedné větě, že jsou nejspíš všichni mrtví. Na druhou stranu to je takové deadpoolovské a může e z toho vyvrbit ledaco.

Jedno z velkých plusů je to, že kromě hlavního hrdiny je celý černobílý s trochou té šedé barvy, takže se automaticky nabízí srovnání a parodie s Walking Dead. Pak samozřejmě přístup a hlášky hlavního hrdiny a nakonec samotná kresba Ramona Rosanase, která je přesná, příjemně brutální a velmi přehledná.

Night of the Living Deadpool je příjemná oddychovka, která je pro fanoušky Wadea Wilsona povinností. Patříte mezi fanoušky Deadpoola i vy? Dáte tomuto comicsu šanci?

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď