Komiksový mikroskop: Red Sonja

Hned na začátek se přiznám, že z vesmíru Roberta E. Howarda sem četl pouze původního Conana a některé jeho povídky a comicsy, takže pokud mi budou nějaké souvislosti unikat, tak mě nekamenujte. S postavou o které se budeme dnes bavit, jsem se setkal jen ve filmu a nyní už konečně i v panelech a bublinách. Dynamite comics totiž vydalo první číslo nové řady s hrdinkou jménem Rudá Sonja!

Red Sonja

Úvod příběhu se odehrává nějakou dobu před hlavním dějem a to právě ve chvíli, kdy král Dimath dobýjí Zamoru. Po krátkých rozhovorech, kde zjišťuje stav armády, stav bojiště a zda jeho syn je stále takový kretén, se dostane až k přeživším z arény, která byla jedním z důvodů, proč původnímu králi říkali Řezník. Zde záhy poznáme právě Sonju a ještě jednu slečnu, která bude důležitá později. Po tomto úvodu se čas posune do „součanosti“ a dostáváme se k bandě tří lapků, kteří chtějí okrást naší hrdinku.

To by jí tak nevadilo, dokonce jim řekne, ať si vezmou, co chtěj, ale její meč musí nechat na pokoji, protože je ožralá a nechce se s nima zahazovat. Situace se vyvrbí tak, že kde se vezmou, tu se vezmou dvě mladičké lučištnice, které jsou obratné asi jako zfetovaný hroch a situaci jen zkomplikují. Po nutné akční scéně pak přichází vysvětlení. Král Dimath potřebuje Sonjinu pomoc, protože na jeho království nejen, že padla morová rána, ale blíží se i mnohem větší nebezpečí. Sonja je tedy povolána do zbraně…

To byla ve stručnosti popsaná část děje prvního čísla této nové série, kterou nemá na svědomí nikdo jiný, než průkopnice feminismu a homosexuality v comicsech Gail Simone. Slavná spisovatelka se se scénářem popasovala po svém a její Sonja na mě působí mnohem víc žensky, než kdejaká superhrdinka.

Až sem se sám divil, když Sonje zůstalo její klasické „brnění“ skládající se jen z kroužkové podprsenky a lehkých kroužkových kalhotek. No, nejspíš nemohla kecat do všeho. Jako první díl funguje nová Sonja skvěle a určitě stojí za pozornost. Navíc když na sandiegském Comic Conu zveřejnili novou figurku právě této hrdinky, která vypadá naprosto famózně!

Vojtěch Rabyniuk (redaktor)

vojta.rabyniuk@fan­tasyplanet.cz

Přečtěte si také minulé díly Komiksového mikroskopu.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

3 komentáře

 1. Sonja
  …neskutečně rajcovní obálka. Sonja už se mi líbila v Conanovi vydávaném Semic Slovartem 🙂

 2. chyb jak maku, pardon, ale neda mi to neozvat se.

  -zeme se “dobývají” ne “dobíjejí”
  -na zacatku vety: “zde záhy poznáme” chybi velke Z
  -“ať si vezmou, co chtěj” ale spisovne je samozrejme “chtějí”
  -“lučištnicve” tam nadbyva “v”
  -“bratné” asi ma byt “obratné”?
  -“Až sem se sám” spisovne je samozrejme “jsem”
  -“San Diegském” ma byt jako pridavne jmeno malymi pismeny

 3. Chyby
  Rypal: Děkujeme a omlouváme se (tedy já) za absolutní slepotu. Nespisovné tvary však u Vojty ponechám. Bez nich by to nebyl on.

Zanechat odpověď