Komiksový mikroskop: S.H.O.O.T. First

Náboženství je všude kolem nás, a tak se není čemu divit, že i v comicsech se mu tu a tam věnují (naposledy například v sérii God is Dead). Pro věřící naší planety by však mělo být zarážející, že většinou se proti bohům pozvedá co největší kvér. A nejinak je tomu v comicsu S.H.O.O.T. First.

Shoot

Hlavní hrdinkou je slečna Brookstoneová. Když se chystá do práce, tak vypadá na první pohled jako policistka, ale po tom, co jí vyzvedne kolega Lord Byron a ze skříně vytáhne kanón ráže „zabíječ dinosaurů“, tak o jejím povolání začínáme pochybovat. Děj nás vzápětí přenese do mešity, kde se horda klečících modlí a klaní směrem k Mecce. Místní imám (taková gogo tanečnice islámu) má ovšem očividně o své víře pochybnosti.

Jeho monolog k Bohu je ovšem přerušen trojicí zahalených postav, o kterých si nejprve myslí, že jsou sebevražední atentátníci. V tom ho utvrdí následující výbuch, ale když uvidí tři obrovská ohnivá stvoření, jak požírají věřící, je mu jasné, že to nebyl jen tak obyčejný pumový útok. V tom se na scénu přiřítí po zuby ozbrojené komando, kterému velí naše stará známá Brookestoneová, a věci naberou spád!

Víc už vám prozrazovat nebudu, ale rozhodně to není všechno co může první číslo téhle série nabídnout. A musím říct, že mě fakt dostala! Autor Justin Aclin je na comicsovém poli dost čerstvý přírůstek, ale rozhodně ví jak napsat první číslo. Přehledně nám představí hlavní hrdiny, ale nechává jim dost tajemství, která můžeme prozkoumávat v dalších číslech.

Jeho tým funguje a přijetí nového člena je sice trochu samoúčelné, ale nijak neruší děj. Akce je jedním slovem bombastická! To vše by se samozřejmě neobešlo bez odpovídající kresby. O tu se postaral neznámý Nicolás Daniel Selma, ale svojí roli zvládá na výbornou. Vše v akci je přehledné, postavy působí reálně a výrazná je i práce s výrazy a emocemi jednotlivých aktérů.

Na závěr bych snad jen lehce nastínil hlavní premisu comicsu. Použiji k tomu slova jedné z postav: Chcete mi říct, že ráno sem pochyboval o tom, že Bůh existuje, a teď vím, že andělé existují, ale právě jejich existence dokazuje, že Bůh není?

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď