Komiksový mikroskop – Samurai Jack

Kdysi dávno, v jedné předaleké zemi vypustil démon Aku na svět nepředstavitelné zlo. Do cesty se mu ale postavil jeden bojovník třímající magický meč a démona zranil. V poslední obraně Aku otevřel portál v čase a poslal bojovníka do budoucnosti, kde jeho zlo již vládne světu. Ten bojovník je známý jako Samuraj Jack!

Samurai Jack

Na svých cestách se Samuraj zatoulá i do pouště, kde se rozhodl vyhledat moudrost proroka jménem Soule. Ten Jackovi vyjeví pravdu, která se skrývá za Akuovou mocí manipulovat časem. Tím tajemstvím je Lano věčnosti, magický artefakt stvořený bohy při samotném vzniku vesmíru. Aku z něj získal sílu a poté ho zničil, ale něco tak mocného nemůže být zničeno docela.

Po světě je tedy tisíc vláken z tohoto magického lana a získat je bude Jackův úkol, aby se mohl dostat zpět do svého času a porazit Akua. Je potřeba vlastnit alespoň jedno z těchto vláken, aby vlastník věděl, kde hledat zbylá. Jack se tedy vydává na západ, kde ho hluboko v poušti čeká nelehký boj o první vlákno…

Pokud jste měli to štěstí a na kabelovce nebo satelitu jste chytali stanici Cartoon Network, tak vám je Samuraj Jack známý. Pokud ne, tak stačí říct, že je to animovaný seriál pro děti. To znamená, že místo toho, aby Jack porcoval lidi, tak většinou porcuje roboty. Jednou ho dokonce promění v kohouta a musí bojovat ve zvířecí aréně… a vůbec zažívá bláznivá dobrodružství.

Na jmenované stanici šlo o jeden z mých nejoblíbenějších pořadů, a tak jsem s tímto comicsem dlouho neváhal a vám doporučuji to samé. Jasně, primární cílovka jsou sice starší děti kolem 12 let, ale můžu vám zaručit, že jde o nenáročnou zábavu a svižnou akci, kde absence opravdového zabíjení rozhodně nekazí zážitek z čistokrevné akční řežby.

Doporučuji všem fanouškům zábavy a akce a díky některým vlivům v kresbě také fanouškům mangy.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď