Komiksový mikroskop – Todd, the Ugliest Kid On Earth

Tak co, pánové, už se těšíte na další dávku ženskejch ve spandexu, kde každá křivka jejich těla, i těch nejintimnějších partií, potěší oko? Na ty obří balóny, co mají nějak našroubované na hrudi nehledě na to, že jinak váží 25 kilo? A co naše komiksové dámy? Taky vás nenechávají spát ty pekáče buchet, který má Wolverine pod trikem, a zadek Captaina Americy napasovaný do těsných džínsů? No tak to máte smůlu! Tohle je něco naprosto jiného.

Todd, the Ugliest Kid On Earth

Todd je obyčejný chlapec. Tedy až na to, že nemá žádné kamarády. Většina dětí i dospělých ho šikanuje. Jeho otec je magor a alkoholik. Jeho matka je semetrika. A Todd je ošklivý. Tak ošklivý, že ho nutí nosit na hlavě papírový pytel, a to dokonce i doma. Jediný člověk, kterému může říkat kamarád, je malá Stacey. Dcera náčelníka místní policie, který je rozhodně tím nejlepším policajtem na světě. Nejen na zločince, ale na všechny. A tenhle chlápek jaksi není moc šťastný z toho, že mu v okrsku řádí maniak vraždící děti (mezi námi kdo by byl). Ve zprávách i novinách se to jen hemží výstrahami před opouštěním domovů po setmění a každý zodpovědný rodič to samozřejmě dodržuje. Stejně tak Toddova matka, která by přece svého syna ven nepustila, ale když ho pošle vynést smetí, tak to přece není chození ven, ne? A co čert nechtěl, když Todd vyhazuje odpadky, tak nad ním stojí veliký pán s ještě větší sekerou potřísněnou nejen žabí krví. A na Toddovo volání o pomoc nehodlá nikdo odpovědět. Ale tím to pro Todda rozhodně nekončí! Co se stane dál v příběhu, ve kterém je hnusné děcko, hyperaktivní policajt, vraždící maniak a pár panenek s ulepenými rozkroky, si nenechte ujít v komiksu Todd, the Ugliest Kid On Earth.

Komis vyšel u nakladatelství Image, které je známé tím, že díla, která v něm vycházejí, jsou nejroztodivnějších žánrů i kreseb, a Todd není výjimkou. Autorem této groteskní a bizarní záležitosti je turecký kreslíř M. Kutlukhan Perker, jehož práce se objevují především v tureckých magazínech, ale spolupracoval v minulosti například i s vydavatelstvím DC Vertigo. Tentokrát Perker nechal kresbu na u nás stejně neznámém Kenu Kristensenovi, a ta doplňuje nezvykle šílený scénář stejně potrhlou, ale dostatečně vážnou a místy skoro až napínavou kresbou. Komiks bych doporučil odpůrcům superhrdinského komiksu a všem, kteří si rádi přečtou něco nestandardního co dává smysl, a nepotřebují se nořit do hlubin vynucených abstrakcí.

Vojtěch Rabyniuk (redaktor)

vojta.rabyniuk@fan­tasyplanet.cz

Přečtěte si také minulé díly Komiksového mikroskopu.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

3 komentářů

  1. Uz podle nazvu to vypada na univerzalni darek. Da se koupit nekde v Praze?

  2. a!
    Ahoj a!
    každý mikroskop, který píšu je na naprosté novinky Amerického komiksu, takže ne fakt se nedá koupit v Praze 🙂 Minulou středu vyšel první sešit, takže fakt, že by to u nás někdy vyšlo se dá přetřásat tak na rok 2015 :))

  3. Diky, ja nemyslel preklad, ale origo. Proste jestli tady nekdo prodava podobny novinky (coz by teda asi byl 00 trh, ale treba v sekvoji by mohli bejt dostatecne makly).

Zveřejnit odpověď