Komiksový mikroskop: Trial of Punisher

V Mikroskopu se věnujeme novým comicsům, které vyšly v Americe. V naprosté většině případů se jedná o to nejzajímavější první číslo nové řady nebo minisérie. Vzhledem k tomuto faktu se dostává spíše na menší vydavatele, jako je Dark Horse nebo Image. Dnes to napravíme a vydáme se opět do útrob jednoho ze dvou gigantů. Tentokrát to bude Marvel a první číslo série Punisher – The Trial of Punisher.

Punisher Trial

Příběh začíná celkem sladce. Frank Castle si to s pořádným báglem nakráčí přímo na policejní stanici s tím, že se jde přiznat ke zločinu. Aby jeho slova nevyzněla naprázdno jako předvolební sliby, vytáhne z tašky tělo, které nejeví známky života (asi za to může ta velká díra, co má v hlavě). Tak se na našeho chudáka Punishera vrhnou všichni strážníci v dohledu a rozhodně ho při zatýkání nešetří, i když se ani prstíčkem nebrání a spolupracuje, ale halt obušky sou divoký a to ani nemusej skákat z pytlů ven.

Franka tedy čeká vězení a samozřejmě strašně drsnej výslech, kde neopomene velkej zlej polda připomenout, že to není poprvé, co se nechal Punisher chytit jen proto, aby mohl sejmout někoho, kdo je v base. Tentokrát se to ovšem žene dál a dokonce se podíváme i do soudní síně. Obhájkyně se snaží uhrát Frankův případ na nepříčetnost, ale je oponována tím, že když někdo chytne drogovýho dealera a pumpuje do něj vlastní sračky a k tomu ho navíc udržuje při životě v řádu dnů, tak sakra dobře ví, co dělá. Mezitím stihne Punisher sejmout mukly, co si to s ním přijdou vyříkat, a zároveň od nich zjisti i nějakou informaci, po které strašně touží. Na konci sešitu pak zjistíme, že Frank Castle má i nějaký plán, který si zapisuje pomocí nesmyslných číslic a vzorců…

Proč autor Marc Guggenheim umístil část příběhu do soudní síně, je zcela jasné, sám je totiž právníkem. Mimo to se mu v prvním sešitě celkem daří vystihnout náladu zavřeného Punishera. Čeho se u tohohle comicsu bojím, je to, že se bude jednat jen o další krátký punisherovský příběh z vězení, kdy se zavře, chvilku s pobručí, nakope prdel záporákům a s grácií postřeleného jelena zmizí. Ovšem je možné, že budeme překvapeni. V tu chvíli se nám nabízí dva scénáře. Prvním je, že se Punisher doopravdy konečně zbláznil. Ono taky komu by nehráblo, kdyby nějakej ten pátek mordoval, střílel, kastroval a vůbec si užíval veselé chvilky se zločinci. Druhou možností, která se nabízí, je pak to, že by Frank Castle dostal křeslo nebo injekci nebo čim se to tam teďkonc v Americe legálně zabíjí. To mi přijde ovšem dost nepravděpodobný, protože s Punisherovou smrtí jsou v comicsu ty nejhorší zkušenosti.

Na druhou stranu si myslím, že se vyplatí věnovat téhle sérii pozornost už proto, že není tupě akční, ale snaží se přijít s něčím, co dává smysl. Punisher je tu vykreslený výborně jak scenáristicky, tak především povedenou kresbou Leinila Francise Yu, která dodává comicsu na kvalitě.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď