Komiksový mikroskop: Wraith

Další týden přinesl pořádnou várku comicsů. V DC i Marvelu se to hemží menšími eventy, ale moje volba padla na nezávislé vydavatelství IDW. Vedle obrovského nápisu Wraith se totiž skví jméno Joe Hill.

Wraith

Po prázdné silnici si to uprostřed noci sviští automobil. Je to starý Rolls Royce Wraith. Řídí ho vrásčitý muž se žlutými zuby a nehty tak dlouhými a polámanými, že připomíná monstrum ze starých hororů. Na zadním sedadle sedí pasažérka, která tam podle slz, které jí kanou po tvářích, rozhodně netráví noc dobrovolně.

Řidič se jmenuje Charlie Manx a nemá rád, když jsou děti smutné, a tak dívce slíbí, že než dojedou do cíle jejich cesty, tak se dívka bude usmívat a bude šťastná jako nikdy v životě. Vždyť cílem jejich cesty není nic jiného než Vánoční země, kouzelné místo plné radosti a dětského smíchu. A aby jim cesta lépe utíkala, vypráví dívce svůj příběh. Příběh plný bolesti a smutku. Příběh plný ztráty. Příběh se šťastným koncem ve Vánoční zemi. A my se na tu cestu vypravíme s nimi.

Joe Hill, který se v comicsovém světě proslavil díky geniálnímu Locke and Key, se vrací v plné síle s novou sérií. Opět je společným jmenovatelem příběhu dítě a samozřejmě autorova nekonečná fantazie, která způsobí, že se na každou stránku neuvěřitelně těšíte. Sešit utíká neskutečným tempem a každé otočení vás dovede překvapit; necelých třicet stránek nám tak uteče neskutečně rychle. Potud vše při starém. Čím se Wraith od Locke and Key diametrálně liší, je kresba.

Zatímco ve starším comicsu veselá a místy hravá kresba ostře a geniálně kontrastovala s příběhem, tak zde se temná a sugestivní kresba CP Wilsona III neoddělitelně k příběhu pojí a dovádí intenzivní prožitek příběhu na maximum. Pokud stojíte o kvalitní a fantastický hororový příběh, neváhejte ani vteřinu. Dopuručuji naprosto všem.

Ale pozor! Mohli byste se přistihnout, jak sedíte na zadním sedadle černého Wraitha a směřujete na sever do Vánoční země a zuby vám odhaluje široký úsměv…

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď