Komiksový mikroskop: X-Force

Minulý týden vyšlo novinek dost a dost a pěkná řádka jich byla z vydavatelství Marvel. Nová She-Hulk, jejíž první sešit je jen úvodní kapitola do nové éry s otřesnou kresbou. Nový Winter Soldier s úžasným scénářem a ne zrovna oslňující kresbou. Thor a Spider-Man nastartovali hodně zajímavé mini eventy. A svou dráhu začal společně s novou sérií i nový tým X-Force…

X-Force

Příběh není nijak náročný. V Alexandrii a Indii se stanou incidenty, které obnáší spousty mrtvých, střelby, výbuchů a ukradených technologií. Je jasné, že situace ve světě a mocenský boj se staví právě okolo toho, kdo je technologicky napřed, a i když mutanti nemají oficiální stát, chápou se jako národ. A proto se v této situaci hodlají angažovat. No a kdo by byl pro zásah lepší, než Black Ops mutantů X-Force?

Schéma je jasné: akce, briefing, vyjasnění vztahů v týmu, akce a cliffhanger. Nic víc a nic míň. Otázka je: stačí to? Jednoznačně ANO! I přes jednoduchost scénáře nám závěr dává pocit, že se začíná dít něco velkého, že i přes minoritu mutantů na Zemi, přes fakt, že jim hrozilo vyhynutí, jsou síla, se kterou se musí počítat… a oni se tak rozhodně hodlají prezentovat.

Vzhledem k tomu, že se jedná o týmovku, je hodně důležité složení. Velitelem je Cable. Starý známý Marvelovský harcovník z budoucnosti, který se v tomhle týmu už nejednou ohřál. Vypravěčem sešitu je u nás vcelku neznámá Marrow. Holčina jménem Sarah, jejíž příjemní nikdo nezná a která disponuje regenerací, odolnými kostmi a také hodně masivním růstem těchto ultra odolných kostí.

Sama o osobě je vlastně chodící zbraň a každý autor si s ní hraje trochu jinak. V minulosti kosti používala jako meče, kyje i vrhací nože, ale autor Simon Spurrier z téhle postavy vymáčkl maximum a fakt, že je dost magor (Marrow, ne Simon), zábavnosti charakteru i celého sešitu jenom přidává.

Dalším členem je Psylocke, která má telekinetické a telepatické schopnosti a navíc je mistryní bojových umění. V Marvelu jde o starou známou, která si už užila svoje, a tak je do téhle zásahové jednotky mutantů jako dělaná. Posledním článkem komanda je Fantomex, o kterém se více dozvíte v článku, který sem mu nedávno věnoval. Chemie mezi postavami na první dobrou funguje a vztahy uvnitř týmu nám do budoucna slibují hodně zajímavých situací.

Poslední částí comicsu už je jen kresba. Tu dostal na starost Rock-He Kim který sice není nijak proslavený, ale jeho precizní a detailní kresbu se nebojím přirovnat například k mistrovi Adi Granovovi.

Suma sumárum jde o hodně povedené první číslo nabité akcí a vynikající týmovku. Nezbývá mi než doufat, že mutanti se dočkají nějakého mini eventu. Za mě rozhodně palec nahoru!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď