Stromy Warrena Ellise obsazují planetu

Zatímco některé týdny ze zámoří přinesou pořádné komiksové pecky, v jiných naopak o kvalitní novinku nezavadíme vůbec. Minulý týden naštěstí patřil k těm lepším. Abyste o nic nepřišli, tak si o několika z nich povíme.

Trees-1-cover-art

TREES – Warren Ellis

Před deseti lety na Zemi přistáli mimozemšťané. Organismy v podobě gigantických kmenů stromů zničehonic zakořenili po celém světě a prostě stojí. Warren Ellis nám pak v prvním čísle přináší pohledy do různých částí zeměkoule. Postupně je odhalováno, jak příchod „Stromů“ ovlivnil životy na různých místech. A aniž by to autor přímo napsal, na konci sešitu máme pocit, že prvních deset let jejich života tady na Zemi se k něčemu připravovali a to něco začíná právě teď.

Warren Ellis ve svém díle opět nechá rozkládat moderní společnost. A ačkoliv na to jde v komiksu Trees hodně pomalu, příběh utíká pod rukama velmi rychle a nepustí od začátku až do konce. Trees určitě mohu doporučit každému.

C.O.W.L. – Kyle Higgins/Alec Siegel

Zkratka C.O.W.L. znamená Chicago Organized Workers League. Zatímco název připomíná spíše nějakou odborovou organizaci, ve skutečnosti se pod ním skrývá vládou placený superhrdinský tým. Svět, ve kterém se C.O.W.L. odehrává, je špinavý, zlý a skrz naskrz prohnilý. Čtenář zastihne tým uprostřed boje se záporákem Skylancerem. Když začne po zuby ozbrojený zločinec prohrávat, změní strategii a bezhlavě zabíjí každého na dostřel. Hrdinové v tu chvíli stojí před morálním dilematem – mají mu vzít život a zachránit tím další civilisty, nebo se ho pokusit zatknout i přes narůstající ztráty na životech?

C.O.W.L. je příjemnou změnou v rámci superhrdinského komiksu, ale promyšlenost příběhu, chemie postav i výborné prostředí nestačí. Vše tak trochu potápí kresba Roda Reise, která je na komiks až příliš undergroundová a málo detailní. I přesto jde ovšem o počin, který doporučuju zkusit alespoň odpůrcům klasických superhrdinů.

Mimo výše uvedená dílka si zaslouží pozornost i další dva komiksy. Prvním je hororový komiks Nightbreed, vycházející ze stejnojmenného filmu Clivea Barkera. Druhým je pak Doctor Spektor, kde sledujeme reality show ze světa bojovníka s nadpřirozenem.

Tento týden byl tedy na kvalitní novinky štědrý a doufám, že tomu příští středu bude nejinak.

Komiksový mikroskop je pravidelná rubrika Fantasy Planet, ve které každou středu představujeme ty nejžhavější aktuální komiksy zpoza Atlantiku. Kdoví, třeba se jednou dostanou i k nám do Česka.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď