The Original Sin: Úvod k nejočekávanějšímu Marvel eventu roku

Před nějakou dobou jsme avizovali, že se blíží nový marvelovský event Original Sin geniálního comicsového scénáristy Jasona Aarona. A nyní konečně dozrál čas. Tuto událost uvádí nultým číslem neméně vynikající Mark Waid.

The Original Sin #0

Hlavní postavou nultého čísla je Sam Alexandr, teenager toužící po tom, aby mohl být hrdý na svého otce. Ale toho znal jen jako opilce, který takřka v bezvědomí blábolil o své slavné minulosti v řadách Vesmírných Centurionů a bojoval ve všech koutech galaxie. Sam bral jeho řeči jen jako nesmysly až do doby, kdy dlouho po otcovu odchodu našel prapodivnou helmu, jež jedné noci začala svítit. Po tom, co si ji nasadí, se sám stane hrdinou, kterého Země zná pod pseudonymem Nova.

Demonstrovat svoji sílu a schopnosti má nový superhrdina i v boji s obřím robotem v podobě aztéckého boha Tomazoomy. Po jeho zničení se objeví Avengers a nezkušený mladík se zeptá, zda se ukáže taky Uatu známý jako The Watcher (Pozorovatel), mlčenlivý supergeniální humanoid, který sleduje události ve vesmíru a zřídkakdy se sám zapojí. Na Novovu otázku, proč Uatu jen sleduje a studuje veškeré dění, se nedočká odpovědi z prostého důvodu, že to nikdo z hrdinů neví. Sam se tedy vydá na vlastní pěst za Uatem na Měsíc, aby se ho zeptal, a díky tomu zjistí, co bylo prvotním hříchem marvelovského vesmíru.

Kterékoliv první číslo comicsové série má těžký úkol. Musí dostatečně uvést hrdinu, shrnout situaci, ve které se nachází, situaci do které se dostane a ještě navíc řádně napnout čtenáře závěrečným cliffhangerem. Nulté číslo má úkol ještě náročnější, když musí během 32 stran ukázat okolnosti předcházející celé sérii a zároveň fungovat samo o sobě jako by žádné pokračování být nemělo.

Mark Waid to zvládl dokonale. Srozumitelné vyprávění o mladém hrdinovi a jeho setkání s entitou starší než čas sálá atmosférou a napětím. Odhalení, ke kterému pak celý děj vede, je dostatečně silné, aby se čtenář na chvíli zastavil a tíhu získané informace zpracoval.

Nejočekávanější event od Občanské války (Civil War) je uveden na výbornou. The Original Sin #0 doporučuji všem fanouškům comicsů a sci-fi žánru samotného. Určitě zkrátí již nyní nesnesitelné čekání na hlavní příběhovou linii Jasona Aarona.

Komiksový mikroskop je pravidelná rubrika Fantasy Planet, ve které každou středu představujeme ty nejžhavější aktuální komiksy zpoza Atlantiku. Kdoví, třeba se jednou dostanou i k nám do Česka.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď