Bleach 14: Sběrač duší se dere na vrchol

Tite Kubo prostě umí. Kdo by řekl, že se z lehce humorné série s jednoduchou zápletkou stane svižná akční pecka, která má stále několik es v rukávu. Po souboji se Zarakim a smrti jednoho z Kapitánů se Soul Society ocitá v chaosu a nebezpečí doslova číhá na každém kroku.

pcs_0-1407171399

A že se toho v tomhle dílu děje! Ičigo se vyrovnává se svým zraněním, poodhalujeme, kdo je vlastně Joruiči zač, setkáme se s dalším kapitánem a staneme se svědky několika potyček a zvratů, které rozhodně stojí za to. Bleach má zkrátka stále co nabídnout.

Třeba nové postavy. Ty jsou totiž vždy hlavním kladem celé série. Jejich rozmanitost, charaktery či samotný design ukazuje, že Kubo má talent na vytváření nových postav, které nejenom že nenudí, ale také vás zajímají a chcete se o nich dozvědět co nejvíce. A je úplně jedno, jestli se jedná o tajemnou kočku, nesmělého zdravotníka či šíleného vědce. Stejně tak mu stále dobře funguje humor či akční stránka, která postupně přebírá hlavní otěže a doslova se dere do popředí. Krvavé cákance se střídají jeden za druhým a nouze o dech beroucí scény nehrozí. Kniha akcí doslova přetéká, ale v tomhle případě se jedná o pozitivní věc. Ani na chvíli si nebudete připadat, že čtete výplň či zbytečně protahované scény. Tempo zběsile ubíhá a stále se do popředí dostávají další zajímavé postavy a linie, které rozvětvují celý příběh a dodávají mu potřebnou hloubku.

Pochopitelně se najde několik chvil, kdy si zřejmě samotný autor nebyl jistý, jakým způsobem provázat několik postav. A ano, může to působit poněkud křečovitě, přesto se manga čte jedním dechem a na zamyšlení není téměř žádný čas.

Čtenáři mají u mang obecně problémy s kresbou, nicméně oproti podobně laděnému NarutoviBleach velmi precizně rozmístěné panely, které jsou hlavně přehledné a perfektně zvládnuté ve smyslu kompozice toho, co se zrovna děje. Komediální situace, které svým stylem připomínají stripy, pobaví, zatímco jednostránkové akční scény doslova berou dech. Kubo si umí vyhrát i s drobnostmi, jako jsou názvy kapitol, úvodní covery, či „bumprásky“ v pozadí. Kreativita v rámci kresby funguje zkrátka na výbornou.

Tahle kniha prostě nohu z plynu nesundá a stále do vás hrne další a další zajímavé příběhy a zvraty, které slupnete jako malinu a ještě budete chtít přídavek. Rozhodně jeden z nejlepších dílů téhle postupně zlepšující se série.

80 %
  • Bleach 14: White Tower Rocks
  • Scénář, obálka a kresba: Tite Kubo
  • Překlad: Anna Křivánková
  • Crew, 2014
  • 200 stran, 189 Kč
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď