Star Wars Omnibus

Před dávnými časy v jedné předaleké galaxii a zároveň poměrně nedávno v jednom komiksu… Záře světelných mečů, pach vznášedel a všudypřítomná Síla. Vyšel další, v pořadí již desátý Star Wars Omnibus!

ob1_3052

Není nepochopitelné, proč z plejády komiksových omnibusů vydávaných nakladatelstvím BB Art se nejdéle udrželi jediové, sithové, nájemní žoldáci a stormtroopeři i u nás veleoblíbené značky Star Wars. Byť v komiksovém médiu nepředstavuje pomyslný kvalitativní vrchol (a i v rámci BBArtích Omnibusů se daly nalézt větší pecky třeba z Marvelu, kterými však notně zacloumal Ultimátní komiksový komplet za babku), jde o sérii oblíbenou, sympaticky odpočinkovou a zábavnou. Omnibus s podtitulem Zjevná hrozba pak není výjimkou z tohoto pravidla.

ob2_3052

Všechny povídky se odehrávají přibližně v období Epizod I – III. Hned v té úvodní narazíte na pohádkové dobrodružství přetavené do sci-fi hávu v duchu pulpových příběhů o Johnu Carterovi. Po třístránkovém intermezzu „Ohnivé srdce“ na scénu nastupuje hlavní lákadlo knihy – vražedkyně Jediů Aurra Singh, se kterou jsme se blízce seznámili v minulé knize „Vyslancích a zabijácích“. Auřin hon na rytíře sice pokračuje – tentokrát se však podívá na zoubek i postavám mimo ctnostný řád – a hned si vybuduje čtenářské sympatie. Tahle ženská je nemilosrdně efektivní a stejně tak efektní. Baví. Druhou velkou postavou omnibusu je Jango Fett. Jeho kšeftík připomíná dobrodružství takřka v duchu Indiana Jonese, ovšem s nedozírnými a patřičně šťavnatými následky.

Větší, navazující příběhy doplňují kratší povídky, někdy přímo s postavami z filmového univerza, jindy s novými, doposud neviděnými hráči. Některé z nich bohužel ve své horečné snaze být „100% Star Wars“ působí jako laciná fanfikce, jiné naopak zábavně a solidně doplňují filmový vesmír – a ve výsledku je Zjevná hrozba o fous lepší než její předchůdce. Jen škoda, že žádný z autorů stále nevzal moudí do hrsti a nepřišel s něčím doopravdy revolučním.

70 %
  • Star Wars Omnibus: Zjevná hrozba
  • Vydal: BB Art
  • Počet stran: 480
  • Cena: 990 Kč
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

2 komentáře

  1. Jen taková skromná poznámečka: Osobně považuji za zajímavější, když berou moudí do hrsti autorky než autoři… (Ale cesta k literárním úspěchům tudy obvykle nevede. Jediná, o které vím, že se tímhle způsobem dopracovala světové slávy, je E. Arsanová.)

  2. Cena
    Cena těchto Omnibusů je tak šílená, že se dají zakoupit snad jen v nějaké akci 🙁

Zanechat odpověď