Liga spravedlnosti 3: Trůn Atlantidy (recenze)

Třetí díl New 52 série Liga spravedlnost přináší čtenářům další dávku superhrdinů v akci. Připravte se na divokou šelmu v hlubinách džungle i rozzuřené Atlanťany, jejichž pohár trpělivosti se suchozemci právě přetekl.

Do příběhu skočíme na skvrnitých nohách Dianiny zdivočelé přítelkyně Barbary, kterou posedla bohyně Cheetah. Ta celému týmu pořádně zatopí, doslova na kolena dostane i samotného Supermana. I když se Lize nakonec povede rozdivočelou kočku zpacifikovat, není jisté, zda se jedná skutečně o výhru.

Dalším bodem programu je pak romantická linka, kterou v komiksu tentokrát zajišťuje sbližování Wonder Woman a Supermana. Milostného vrkání si ale moc neužijí, přičemž z randění je nevytrhne nic menšího, než nutnost zachránit svět. Znovu.

Ve druhém sešitu se totiž z dusna džungle přeneseme pod hladinu oceánu, kam nešťastnou náhodou zamíří cvičné střely amerického námořnictva. A jako na potvoru se trefí přímo do podmořského království. Spravedlivě rozhořčení Atlanťané pod vedením svého krále prahnou po pomstě. A protože Orm není žádný troškař, rozhodne se uskutečnit plán naprosté genocidy suchozemců. Odvrátit potopu a invazi krvežíznivých Atlanťanů se musí pokusit Liga spravedlnosti, které doslova teče do bot a neobejde se proto ani bez záložního týmu nesehraných nováčků. A ačkoliv má Batman s Aquamanem stále nevyjasněné účty, ukáže se, že mít v týmu vodního muže může být skutečně klíčové.

Scénárista Geoff Johns se úkolu zhostil tradičně se vší parádou a bravurně zvládá dějovou i emocionální linku. Mezilidské (potažmo mezisuperhrdinské) vztahy jsou pro něj stejně důležité, jako boj o záchranu světa, jedno je v jeho rukou propletené s druhým. Nechybí tak romantika, zrada, obětování se…

Tvůrce, který již s Ligou, Aquamanem, Supermanem i Batmanem má bohaté zkušenosti, využívá silných stránek stejně jako slabostí jednotlivých postav a rozhodně se nebojí je postavit do vzájemného konfliktu. Johns zkrátka rozehrává velkolepý příběh a to hned na několika klaviaturách.

Trůn atlantidy (in)Kresba v podání zejména Ivana Reise za scénářem ani trochu nezaostává, ba naopak –  je precizně detailní a dramatická, na čemž má svůj podíl i práce inkerů. Živé a kotrastní barvy, kterým dominují hlavně modré a červené tóny, umocňují celkový dojem. Dohromady pak vše souzní v dokonalé symbióze a čtenář tak může hltat stránky komiksu s napjatým nadšením. Ze závěru je navíc jasné, že kolem Ligy je splétána nejedna intrika a do budoucna je čeká ještě mnoho impozantních bojů. Nevím jak vy, ale já rozhodně chci být u toho, tahle série totiž v mainstreamovém superhrdinském komiksu patří mezi jasný nadprůměr.

Liga spravedlnosti 3: Trůn Atlantidy
Scénář: Geoff Johns
Kresba: Tony S. Daniel, Paul Pelletier, Ivan Reis
Překlad: Ľudovít Plata
Vydal: Nakladatelství BB/art
Počet stran: 192
Cena: 499 Kč (brož.) / 699 Kč (váz.)

Hodnocení: 75%

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď