Mladí Titáni do toho! podruhé – a tentokrát vážně stylově

Potřebujete připravit svoji ratolest na všechny ty Batmany, Supermany a Birds of Prey, které tolik milujete? Pak jsou tu pro vás Mladí Titáni do toho! I oni totiž patří do stáje DC Comics a mají v sobě superhrdinského ducha, jen jsou (alespoň na oko) stylizováni do podoby čtiva pro mladší věkovou skupinu.

Druhá kniha Mladých Titánů nese podtitul Boj o pizzu. A opět nabízí pětici hlavních hrdinů, kteří nešetří šílenými nápady, vtipnými poznámkami a mají styl. Protože styl je to, o co ve většině příběhů jde!

Hned první příběh knihy je o stylu. Robin totiž touží zapůsobit na svoji tajnou lásku, Starfire, a tak… Moment, Robin? Ano, TEN Robin – vždyť jsme říkali, že Mladí Titáni do toho! jsou licencovaným produktem DC Comicsu, takže se opravdu jedná o známého Batmanova pomocníka, byť v rozverně barevném provedení. No a tenhle Robin si užije svých patnáct minut slávy. Ale znáte to, nic není pomíjivějšího než právě sláva.

I další příběh je o stylu a ukazuje, že je mnohem důležitější jak se vypořádáte se superpadouchy než jak u toho vypadáte. Dále si pohovíte u stylové megatelevize, budete se muset vypořádat s oživlým technoknírkem, nasadíte si hypnobrýle, přijmete pozvání na nepříjemnou rodinnou sešlost a absolvujete (nejen) s dívčí částí party rande naslepo i Valentýna… A i na ten boj o pizzu, který dal knize název, samozřejmě dojde.

Kniha je rozdělena do několika kratších příběhů, a buďte si jistit, že každý z nich je pořádně šílený. Ostatně, pokud znáte Mladé Titány z televize, pak naprosto jasně víte, o čem je řeč. Už samotné náměty jsou pořádně ulítlé a celá parta tomu ještě notně svým chováním přidává. Navzájem se pošťuchují a nic si nedarují, neustále se pitvoří a v obrázcích najdete velké množství grafických legrácek.

V legráckách jasně vede Beast Boy, který se dokáže proměnit v jakékoliv zvíře (ve slušivé zelené barvě) a u toho trousí hlášky, které pobaví nejen děti. To Robin se pokouší být zodpovědným vůdcem týmu, což mnohdy působí v protikladu k lehkovážnému přístupu ostatních opravdu komicky. Raven je temná hrdinka, neustále se mračící stvoření z podsvětí bez smyslu pro humor, Cyborg je zkrátka kyborg a Starfire vesmírná princezna, která se chová jako ulítlá puberťačka. Tahle pětice má výbornou týmovou chemii, které uvěří nejen mladší čtenáři. Chovají se pubertálně a i tváří tvář hrozbě vymýšlí neobvyklá řešení a snaží se ukázat, že jsou lepší než ostatní.

Co příběh, to naprosto stejná grafika. V komiksech pro mládež holt není žádoucí nějaký osobitý kreslířský rukopis podobně jako experimenty s panely. Vše je jednoduché, přehledné a snadno pochopitelné – navíc i duhově barevné, rozverné a naprosto odlehčené. Ono vlastně není divu, Mladí Titáni do toho! mají i seriálovou verzi, čímž se prostor pro experimenty zmenšuje na minimum. Na druhou stranu je to knížka, kterou si mlaďasové zamilují a může je oslovit a nasměrovat právě směrem k superhrdinské tvorbě.

Jenže Mladé Titány si neužije jen mládež; ona to může být i skvělá guilty pleasure pro dospělé, protože obsahuje spoustu vtípků a narážek, které děti nejspíš nepoberou. Navíc se v Boji o pizzu objeví i několik kultovních DC hrdinů v čele s Batmanem a Wonder Woman (a taky Sandman!).  Prostě kniha, kterou si budete tajně číst poté, co její malí majitelé usnou.

Takže pokud hledáte nějaký super komiks pro děti (ideální je, aby uměly číst samy, takže těch 7 let uvedených na obálce je fajn), pak Mladé Titány určitě zkuste. A klidně si je prolistujte i vy, jako nenáročná zábava to rozhodně není špatné.

Mladí Titáni do toho!: Boj o pizzu!

Scénář: Sholly Fisch, Amy Wolframová, Merrill Hagan

Kresba: Jorge Corona, Ben Bates, Lea Hernandezová, Dario Brizuela a Jeremy Lawson

Překlad: Jiří Pavlovský

Vydala: Crew, 2019

Počet stran: 128

Vazba: brožovaná

Cena: 269 Kč

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď