Narutův mistr svádí osudový souboj

Nový svazek „nekonečných“ nindžů z Listové dává šanci i těm, kteří až doposud museli trpělivě čekat na svoji šanci!

Je to tady. Velký okamžik pro jednu z vedlejších postav Naruta, která si získala ohromující oblibu, ale nikdy neměla pořádnou šanci k tomu, aby mohla stoprocentně zazářit. Ten okamžik nastal v novém díle a Džiraija si celý svazek krade naprosto pro sebe.

Lehce šáhlý, ale dobrácký učitel Naruta měl v příběhu rozhodně silné emocionální zastoupení, ale nikdy jsme jako čtenáři nevěděli, co jej jako člověka formovalo a proč má k Narutovi tak blízko. Díky flashbacku, který autor Masaši Kišimoto odvyprávěl v prvních kapitolách nového dílu, se však osobnost vysloužilého nindži krásně formovala, a i když neznáme (zatím) celý jeho příběh… Je zaděláno na pořádnou dávku emocí a odhalení. Souboj proti Painovi je tak díky novým informacím rozprostřen na dvou frontách a osudovost z toho kape v každé kapitole.

Kišimoto bravůrně využívá správného momentu a zapojuje do hry postavy, které by člověk nečekal, spolu s příběhem, který brnká na mnohem důležitější notu, než by se z počátku zdálo. Ozvěna souboje se totiž dost možná potáhne i do budoucích svazků a ovlivní nejednu postavu. A navíc uspokojí i člověka, který ve světě Naruta rád objevuje nové techniky a akční sekvence. Těch je tady přehršel a jde o velmi nadupaný svazek.

Díky tomu je i kresebně co sledovat. Spousta technik je totiž vizuálně velmi podmanivých a Kišimotův jemný styl se projevuje v plné kráse. Zvláště když v celé pasáži pochurmě prší, což dodává souboji skvělou atmosféru. V panelech je přemíra různorodých čar, objektů a akčních efektů, které možná někdy působí až příliš přeplácaně a na škodu zmatečně, ale převládá spíš pocit prokreslené sekvence, než nějakého ztrácení. Obzvláště ve druhé polovině je kresba perfektní a monumentální střety a souboje jsou správně dynamické a zábavné.

Nemám téměř co vytknout. Snad jen fakt, že jde o první část velmi parádně rozjetého souboje, který ovlivní sérii do budoucích let a na jeho rozřešení člověk musí počkat do dalšího dílu. Velká paráda a pro fanoušky Naruta nutnost!

Naruto 41: Džiraijova volba
Vydal: Crew, 2019
Autor: Masaši Kišimoto
Počet stran: 192
Cena: 189 Kč

Hodnocení: 90%

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď