Ú.P.V.O. 7 a 8 v edici Na přání

Úřad paranormalního výzkumu a obrany potřebuje vaši pomoc. Jinými slovy, Comics Centrum opět přichází s komiksem, kde o vydání rozhodnou sami čtenáři. Tentokrát obojživelný agent servíruje lahůdku v podobě svého minulého života ve viktoriánských kulisách a osmý díl legendárního komiksu je detektivkou, která ukáže nejen zločiny, ale i bezradnost v řadách agentů!

Autor dost možná neprávem proslulejšího Hellboye Mike Mignola vymyslel dnes už legendárního rohatce v roce 1993. Svět vymyšlený pro komiksy s Hellboyem postupně zaplňoval dalšími sériemi, a to zejména „Ú.P.V.O.“, které počtem dílů a odboček Hellboye překonalo.

Čtenáři i sám Mignola byli zvědaví na další osudy ostatních členů bývalého Hellboyova týmu. Proto nejprve vznikly dvě knihy povídek Dutozem a Duše Benátek, ve kterých si Mignola testoval možnost existence příběhů Hellboye bez Hellboye a vybíral tvůrčí tým. Série tak fakticky začíná až třetí knihou Žabí mor. Tvůrčí tým se ustálil při tvorbě čtvrtého dílu série s názvem Smrt, kdy k tvůrci Miku Mignolovi, výtvarníku Guy Davisovi a koloristovi Dave Stewartovi přibyl scenárista John Arcudi. Jak se v reakcích čtenářů ukázalo, byla to velmi šťastná volba. V Itálii narozený scenárista se podílel i na všech pokračováních této série  a na dalších příbězích z Mignolova universa. Ú.P.V.O. dala Mignolovi možnost rozvinout a dokončit různé příběhy jen letmo naznačené v Hellboyovi. Obě série se tak navzájem prolínají a doplňují.

O českém vydání komiksu rozhodují už od třetího dílu sami čtenáři. Nakladatelství Comics Centrum jednotlivá pokračování zařadilo do edice „Na přání“, která funguje na základě předobjednávek. O vydání sedmého a osmého dílu komiksu tedy opět rozhodují sami fanoušci, respektive objednatelé, a to do 26. března 2017. Knihu není nutné předplatit předem. Stačí se pouze zaregistrovat na stránkách Comics Centra a objednat příslušný díl zde a zde.

Stav objednávek a tedy pravděpodobnost vydání mohou čtenáři sledovat na stránkách nakladatele v takzvaném šancemetru. Pokud se sejde alespoň pět set objednatelů, tituly vyjdou 16. května 2017. Na jejich vyzvednutí a platbu budou mít klienti další měsíc.

 

Ú.P.V.O. 7: Zahrada duší

Abe Sapien se vydává po zvláštní stopě vedoucí do indonéské džungle k tajné společnosti, spojené s Abeovým minulým životem za americké občanské války. Zároveň se začínají stupňovat Liziny apokalyptické vize a Johann učiní šokující objev, týkající se jednoho z jejich kolegů.

 

Ú.P.V.O. 8: Vražedné místo

Záhada Daimiova zázračného bolivijského vzkříšení znovu ožívá a začíná terorizovat celý Úřad paranormálního výzkumu a obrany. Liz se mezitím pokouší vymanit ze svých nočních můr a Johann začne zanedbávat své povinnosti, aby si mohl užívat potěšení živoucího těla.

 

Tvůrci: Mike Mignola, John Arcudi, Guy Davis
Vydává: Comics Centrum, 2017
Překlad: Jan Kantůrek
Formát: váz. s přebalem
Počet stran: 144
Cena: 399 Kč
Předpokládaný termín vydání: 16. května 2017

 

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď