Útok titánů 16: Ve světě Titánů přituhuje

Šestnáctý svazek lidožravých dlouhánů se s tím nepáře.

Už je to nějaká chvíle, co se série Útok titánů zbavila primárních nepřátel (tedy titulních Titánů) a místo toho dává hrdinům do cesty nevypočitatelnější nepřátele. Lidi umí napáchat to největší zlo, to víme od nepaměti; a v novém svazku to zjistí i Eren a přátelé, neboť budou čelit velké tragédii, které se lidstvo v minulosti dopustilo.

Čím dál více se ukazuje, že tajemství kolem apokalypsy a Titánského výskytu je spíš záminkou k tomu, aby autor Hadžime Isajama prozkoumal roztěkanou psychologii několika zasažených charakterů. Předvádí parádní kreace s jejich úmysly a důvody, proč dělají zlá rozhodnutí. Podobně jako Kirkman v Živých mrtvých, i tady se ukazuje, že lidstvo bude vždy středem toho nejzajímavějšího, a jako čtenář to pochopíte okamžitě. Titáni nechybí ani na vteřinu.

Konečně tedy dojde k odhalení, na které se fanoušci několik knih těšili, a i když nedostáváme přímou odpověď, díky střípkům a náznakům si lze spoustu věcí odvodit. Zakořeněné tajemství se dere na povrch a nechybí u toho spousta emocionálních zvratů a rozhodnutí, které nalinkuje budoucí děj. Příště se pravděpodobně strhne akční tyátr, ale prozatím je tahle série skutečně zajímavou a líbivou zábavou.

Jelikož si dávají Titáni potřebný oraz, Isajamovi nezbývá nic jiného, než se poprat s lidskou anatomií, která už od prvního svazku skáče od tragických malůvek k poměrně slušným proporcím… Ale co si budeme povídat. Není to jeho silná stránka. Naopak se jako vždy vyžívá v temné tuži a stínových hrátkách, kde je naprosto doma.

Pořád zábava, která tentokrát posunuje děj slušně kupředu.

 

 

Hodnocení: 80%

 

 

Útok titánů 16

 

 

Autor: Hadžime Isajama
Překlad: Anna Křivánková

 

Vydal: Crew, 2018
Počet stran: 200
Cena: 189 Kč

 

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď