Experiment Dosada – Frank Herbert

Experiment Dosada The Dosadi Experiment Frank Herbert preklad: Zuzana a Petr Mayerovi vydalo: Ivo Železný obálka: Petr Bauer cena: 199Kc rok vydání: 1999 Ke koupi knihy me zlákala jak povest……

Experiment Dosada The Dosadi Experiment
Frank Herbert
preklad: Zuzana a Petr Mayerovi
vydalo: Ivo Železný
obálka: Petr Bauer
cena: 199Kc
rok vydání: 1999
Ke koupi knihy me zlákala jak povest autora, tak i relativne pochvalné anotace. Dosada je psána velmi pododne jako Duna. Dej postavený na enormne schopných charakterech, kterí pretvárí svet kolem sebe.
Trochu problém je, že Herbert ackoli dokonale ovládal umení akce byl presvedcen, že kouzlo spocívá v poodhalování tajemství spojitostí. Proto se prvních 150! stran zhola nic nedeje. Ty byly tak problematické, že jsem je cetl asi týden. Když už jste nudou zoufalý tak najednou strih a kniha prepne do brilantne sestavených pasáží poulicních boju a breefingu obou (nekdy i trí) stran. Pokud jste nekdy pri cetbe Duny pocítili potrebu souboje mentatu, tak tady jich nekolik je. Každá kapitola je uvedena citátem ze zákoníku Gowachincu, takže hledac mystiky si opravdu užije.
          Pokud si za Dosadany dosadíte Fremeny, za McKeeho Paula, za Jedriku lady Jessicu, tak dostane realie Duny jak vyšité. Proste se nemužu odpoutat od pocitu alter Duny.
          Uznavám že cena 199Kc není nejmenší a tak bych knihu doporucil pouze fanouškum Herberta a milovníkum válecné sci-fi.

prirovnání: Duna, Císar a Žoldnér
hodnocení: 6/10
výkon/cena: 45%
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď