I ty hledáš věčný život?!!

,,Dej si pozor na to, co si přeješ.“ varuje už obálka knihy od Kristíny Haidingerové. Ponořte se do světa Dětí Raumy, kde vládne jediná otázka- kdo bude žít věčně? Sága Violetů, kde existuje velice tenká hranice mezi dobrem a zlem, pokračuje – a vy musíte být u toho!

ŽÁDNÁ UFŇUKANÁ UPÍŘÍ ROMANTIKA

Velkým kladem románu je pojetí upíří tématiky. Kristina Haidingerová se stylem nepodobá Stephenie Meyer ani Bramu Stokerovi. Je skvělou kombinací obojího, a to znamená, že budete svědky vtahujících naturalistických popisů, uspokojivé akce a dynamických dialogů. Dílo je svým stylem velice kontroverzní a určitě nebude pro každého, ale bezpochyby si najde fanoušky jak u čtenářek, tak i u čtenářů.

Co se děje týče je obdivuhodné jak dokázala autorka po celou dobu četby čtenáře držet v napětí a očekávání, co se bude dít dál a kdo vlastně stojí za všemi zlými a nevysvětlitelnými událostmi celého příběhu. Námět se jeví jako již opracované a neoriginální té; v rukou autorky se ale stává zajímavým nápadem s kapkou sci- fi, fantasy a českého i severského prostředí.

CHRONOLOGIE PODLE GUSTA

Kniha Děti Raumy je pokračováním prvního dílu jménem Ti nepohřbení. Kouzlem obou příběhů je to, že je úplně jedno v jakém pořadí si je přečtete.  Romány na sebe navazují vzájemně a doplňují se jako dokonale fungující stroj. Máte tedy vedle sebe dvě rozdílné části jedné ságy, a je jen na vás z jaké strany začnete číst.

ORIGINALITA SE CENÍ

Další věcí, kterou je dobré zmínit je zajímavá grafická forma, která určitě přidává na originalitě a zpestřuje čtení. Děti Raumy jsou doprovázeny krásnými kresbami jejichž  tvůrcem je také sama autorka díla.

Podtrženo, sečteno nemám nic, co bych na knize kritizoval, snad jen na můj vkus místy až příliš naturalistické popisy. To však může být problém jen pro slabší povahy.  Fanoušci upírů si určitě přijdou na své – a mně nezbývá nic jiného než tento poutavý český horor doporučit.

 

Název : Děti Raumy

Žánr : horor

Autor: Kristína Haidingerová

Vydal: Netopejr, 2019

Obálka: Michal Březina

Počet stran: 336

Cena: 199 korun

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď