Asylum: Šílený ředitel se vrátil!

Madeleine Rouxová ve své knize zavádí čtenáře do prostředí psychiatrické léčebny, která za svými dveřmi skrývá děsivou minulost. Pokusy, které tu byly vykonávány na pacientech, zůstaly navždy skryty. Přichází chvíle, kdy do města přijíždí Dan Crawford, aby tajemství odhalil.

Rouxová Madeleine : Asylum

Léto strávené v přípravce pro nadané studenty v New Hampshire College se stává pro Dana Crawforda osudným. Psychiatrická léčebna Brookline totiž ve svých zákoutích skrývá tajemství, která by neměla být objevena. Vchod do sklepení je již dlouhá léta uzavřen, ale po příjezdu Dana se vše změní.

Poté, co Dan objeví ve svém pokoji fotografii muže s přeškrtanýma očima, se vydává do bývalé kanceláře ředitele, aby odhalil mužovu totožnost. Společně s přáteli Abby a Jordanem prozkoumávají temná zákoutí a odhalují krutou minulost léčebny. Dana mezitím pronásledují noční můry, výpadky paměti a mysteriózní zprávy od neznámého odesílatele. V Brooklinu není bezpečno.

Prostředí psychiatrické léčebny je vskutku strašidelné. Chladné, smutné a tiché pokoje, které jsou plné chirurgických nástrojů, řemen a postelí, mohou během četby čtenáři nahnat husí kůži. Knihu doplňují dobové fotografie, které zapadají do příběhu a dodávají atmosféře strašidelnější do­jem.

Zatímco ústřední postava knihy, šestnáctiletý Dan Crawford, je tak trochu samotář a má problém si najít přátele, Abby miluje umění a Jordanovou zálibou je zase matematika. Mezi Danem a Abby kvete láska. Během nejkrušnějších chvil k sobě nachází cestu a zamilují se do sebe. Ačkoliv si hrdinové knihy nejsou podobní, jejich přátelství je až na pár výjimek pevné a na každém kroku drží pospolu. Jejich chování na druhou stranu není vždy rozumné, a proto Asylum zaujme především teenagery. Pro vášnivé a náročné čtenáře hororů není tato kniha bohužel to pravé ořechové.

Madeleine Rouxová v pěti bodech

  1. Narodila se v Minnesotě.
  2. Získala bakalářský titul v tvůrčím psaní a herectví na Beloit College v roce 2008.
  3. Na jaře roku 2009 také dokončila školu s vyznamenáním, v oboru navrhování, psaní a prezentaci historické románu a beletrie.
  4. Začala psát experimentální blog Allison Hewitt Is Trapped, který se rychle rozšířil po celé blogosféře.
  5. Nyní žije a pracuje ve Wisconsinu.

Madeleine Rouxová napsala horor s prvky Young Adult a paranormálna, který může potěšit mladší čtenáře. Příběh tří přátel je čtivý a během návštěv bývalé psychiatrické léčebny napínavý. Najdou se zde ale i nudné pasáže, v nichž je čtenář ochuzen o prostředí starého sklepení. Konec knihy je otevřený a pomáhá nahlédnout do hlavní zápletky děje druhého dílu.

Asylum je první díl plánované trilogie plné tajemství, záhad a nevyjasněných činů. Druhý díl s názvem Sanctum vyjde v originále již v srpnu 2014. Zbývá jen doufat, že nakladatelství Jota vydá druhý díl v češtině co nevidět.

60 %
  • Madeleine Rouxová: Asylum (Asylum 1)
  • Jota, 2014
  • překlad: Jan Kozák
  • obálka: René Senko
  • 304 stran, 368 Kč

Knihu lze koupit již za 331 Kč na FantasyShop.cz!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď