Čarodějnice z Hex Hall – Hawkinsová Rachel

Kdo by nechtěl umět změnit počasí, zastavit čas, přivolat si lásku nebo si přebarvit vlasy na fialovo jediným lusknutím prstů? Život je s kouzly přece o tolik jednodušší! Tedy až do doby, než se vám nějaké to kouzlíčko zvrtne a malér je na světě…

hex

A přesně to se stane šestnáctileté Sophii Mercerové. Když se jí jedno kouzlo lásky zvrtne před zraky obyčejných lidí, musí opustit matku a svůj dosavadní život a nastoupit do Hecate Hall, elitního nápravného zařízení pro adolescenty Prodigia (tedy pro čarodějky, vlkodlaky, upíry, víly a další „potvůrky“). Pokud ale čekáte něco na způsob Bradavické školy čar a kouzel, nenechte se zmýlit, tak zábavné to tedy nebude. Hecate Hall – či Hex Hall, jak školu nazývají studenti – je ponuré, zatuchlé místo, kde se namísto opravdových kouzel, lektvarů, přeměňování a já-nevím-co ještě, vyučuje jen neskutečně nudná teorie a ještě nudnější historie. Vás by snad bavilo celý den poslouchat to, jak na vás venku, mezi obyčejnými lidmi, číhá jen samé nebezpečí, jak vás budou pronásledovat, jakmile se dozví, že ovládáte čáry, a že vás jistojistě upálí nebo ještě něco horšího? Nejspíš ne, ale naštěstí to zase taková nuda nebude. Sophia se totiž okamžitě stihne namočit do maléru, když si znepřátelí trojici místních nejmocnějších čarodějek, zamiluje se do nejvíc nejúžasnějšího frajírka a navíc ji ještě ubytují s jedinou upírkou na škole, která zbožňuje růžovou a jen tak mimochodem je podezřelá z vraždy jedné ze studentek. A na Sophii zůstává, aby odhalila pravdu a zjistila, kdo za tím vším stojí. A během svého pátrání odhalí víc, než by vůbec chtěla, zjistí totiž pravdu o sobě a svém původu.

Nadpřirození středoškoláci jsou stále v kurzu a už to začíná být poněkud ohrané téma. Občas se ale mezi tou spoustou téměř totožných knih objeví něco, co alespoň malinko vyčnívá. A právě takovou knihou jsou Čarodějnice z Hex Hall. Ano, najdeme tady upíry, vlkodlaky, čarodějnice a víly, ano, děj se odehrává na střední a ano, hlavní hrdinka je poměrně outsider a zamiluje se do největšího frajera na škole, ale přesto je tahle kniha zajímavá. Autorka totiž ukázala, že i z už tisíckrát omílaného tématu může vzniknout něco čtivého a zábavného. Kniha je pěkně svižná a největším positivem je bezesporu humor, kterého je plná a díky kterému je právě tak zajímavá. Člověk má při čtení dokonce pocit, že si snad autorka mnohdy dělá legraci z románů plných třpytících se upírů a sexy vlkodlaků. Hex hall se čte velmi dobře a rychle díky krátkým, úderným kapitolám, které vždy končí tak napínavě a otevřeně, že nutí číst čtenáře dál a dál, až se najednou ocitne na poslední straně. Jediné negativum vidím právě v zakončení knihy, protože konec je poměrně dost otevřený a příběh bude pokračovat v druhém dílu, který u nás vyjde v průběhu roku. Charaktery postav sice nejsou nijak výjimečné, spíše už poměrně klasické, co se podobných knih pro mladé týče, přesto nijak otravné, jak to občas bývá, alepříjemné a sympatické, zvlášť hlavní hrdinka.

Když to shrneme, máme tady sice nepříliš originální, ale zajímavý, a především vtipný a svižný příběh s atraktivní zápletkou a sympatickou hrdinkou, který jistě potěší příznivce knih pro mladé. Je opravdu příjemnou oddechovkou, která vnese trochu slunce do těchto mrazivých a nepřívětivých dnů. A až dočtete, neubráníte se nejspíš spokojenému úsměvu a nedočkavosti, kdyže vyjde ten druhý díl.

Sophie Mercerová je čarodějka. Jenže její kouzla většinou skončí katastrofou a její poslední šancí je Hex Hall, elitní nápravné zařízení pro adolescenty Prodigia, tedy pro čarodějky, kouzelníky a řádku dalších bytostí. Sophie se už během prvního dne podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, zakouká se do přitažlivého kouzelníka a dostane novou spolubydlící, jedinou upírku na škole. Vedle (ne)obyčejných školních starostí bude Sophie muset čelit i zlovolné síle, která začala útočit na studenty Hecate Hall… (anotace)

 • Čarodějnice z Hex Hall
 • Autorka: Rachel Hawkinsová
 • Překlad: Tereza Kolesnikovová
 • Série: Hex Hall 1
 • Forma: hardback
 • Počet stran: 240
 • Cena: 229 Kč
 • Vydal: Knižní klub, 2011

Četli jste tuto knihu? Nezapomeňte ji u nás ohvězdičkovat a napsat k ní komentář!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

2 komentáře

 1. …?
  No, vzhledem k tomu, že jsem nabyl dojmu, že to bude taková temná parodie Twilightu, nebo něčeho podobného, jsem si knihu koupil v podstatě hned po přečtení recenze a zalitoval jsem toho o 20 minut později. Kniha není parodie, kniha je v podstatě Twilight, Škola Noci, Upíří deníky atp. v jednom. Jen další ubohá variace, za kterou jsem vyhodil stovku z okna. Kniha je samozřejmě psána pro teenagery s jejich “cool” výrazy, které absolutně nesnáším v knihách (nevím, jak je to přeloženo, ale když v podstatě všechny hlavní postavy říkají “dude,” mám sto chutí autorku něčím praštit). Ti, kteří o této knihe uvažují – čekejte variaci příběhů z knih, kt. jsem vyjmenoval výše. Pokud vám to nevadí, směle do toho. Pokud ovšem nejste šestnáctiletá dívka, na 90% vám takhle kniha bude připadat jako úplně stejná sr… pardon, měl jsem na mysli hloupost, jako ostatní knihy tohoto žánru.

 2. Nechci šťourat, ale tohle mě zaujalo – jak se luská jedním prstem, prosím?

Zveřejnit odpověď