Dáma, pro kterou se zabijí – Frank Miller

Pokráčování velice úspěšného komiksu Sin City.

Prší. Hnusne kape a voda zatéká za zvednutej límec. Líp by bylo doma v teple a koukat na basket. Ale když už má Karlík ten funus.
          Mel pravdu. To zboží bylo fakt horký. Tak horký, že se mu stala nehoda. Nejak asi uklouz a prepadnul pres puldruhýho metru vysoký zabradlí a spadl ze šestýho patra. Fakt smula.
          A co že je ve Starym meste novýho. No spousta vecí. To, že nad starym Marvem zablikala svetla, to už ví skoro každej. Ale málokdo ví, co se delo kolem.
          Když si prectete první knížku Sin City, tak se asi sakra zeptáte: “Co to do me koulí, dyt Marv to má za sebou. Co to na me hraje.” Ale nenechte se mýlit a nestrílejte na pianistu. On za to vážne nemuže. Proste, at byl Marv ve Starym meste jak chtel velkej šéf, tak mesto žije dál.
          O to zábavnejší je, že v týhle knížce potkáte Marva taky. Ale tentokrát jako vedlejší postavu.
          První housle hraje Dwight McCarty. Težko nejak priblížit jeho minulost. Nekdo ji možná zná, ale já ho nepotkal. Ale docela dost lidí si me zapamatovalo, když jsem cmuchal. No snad se ješte potkáme. No, ale dál.
          Kniha zacíná asi týden pred tím, než Marv potká Goldii. Dwight se v týhle chvíli živí jako nájemnej cmuchal. Myslite, že vám stará (dobrá vy jedny feministky …..strarej…..) zahejbá? reknete Dwightovi a on to zjistí. Nedelá tu práci rád, ale delá ji dobre.
          Ale každej máme nejaký ty problémy, nekdo nemá prachy, nekdo nemá roštenku, nekdo ji má a nechce mu dát, nekdo ji má, ta mu chce dát a on nechce, to je jedno, ale nejaký problémy má proste každej. No, a co si budem povídat, chlapi (už zasejc posloucháte, káci jedny…?!!!), každej z nás ve svým živote potká alespon jednu female fatale. Caesar Cleopatru, Paris Helenu, Mach Šebestovou, Marv Goldii, Clark Loise, Aleš Pavlu, já…. ale cert ji vem. No, ale my všichni jsme docela v pohode. My totiž nejsme Dwight. Teda já urco ne. A Dwight v tom sakra lítá.
          Von byl ženatej. Dobrá, to se stává, to neni až takový peklo (teda jsou prípady….ale ty nechme na jindy). Mel za ženu nejakou Avu (hezký jméno, že jo?), ale asi si nejak vjeli do vlasu nebo co, a už spolu nepecou. Dwighta to dost vzalo. Vypil toho tolik, že by to steží preplaval a hezky v tom klesl. No a ted pracuje, tak jak jsem už ríkal. Neni to nejlepší, ale už se zacíná dávat do kupy. Platí nájem, nepije, crack zahodil, lidi nemlátí (alespon to ríká, ale verte takovou vec nekomu, kdo kámoší s Marvem…tsss), no skoro dobrý. A do tohodle se vrátí Ava. No, co udelá porádnej chlap se svojí FF (toto opravdu neni narážka na Frantu Fuku)? Tak za prvý s ní zkusí vyrazit dvere, pak jí dá facku a nakonec ji prer…hmm no, proste se s ní vyspí..tak asi. Tak, takhle to chodí ve spouste domácností, když se ti dva smirujou. Tady to má malej dodatek, že chvilku po tý nejhezcí cásti smirování (ne, opravdu NEJSEM sadista) na Dwighta skocil cernoch velikost 3/4N (tríctvrtecní nosorožec) a pekelne ho zrušil.
          A co dál? Co Ava? Co Marv? Hele, víte co? Trhnete si. Ješte vám tak jako lehce naznacím, že ten cernoch potká Marva, vy potkáte spoustu Dwightovejch kamarádu vcetne Miko. No, proste vás ceká spousta napínavího ctení. Od Sin City se Dáma liší víc depresivnejší a zoufalejší atmosférou. Taky prijdete na to, že holky se nebijou, ale obcas se na tohle pravidlo musí jeden vykašlat.
          Co dál? Kdybych ríkal, že je to skvelý a ohromný, tak bych jen nosil druidy do lesa. Je to proste dobrý, fakt.
          Takže se vykašlete na ty všechny Eddingse a prectete si neco ze života.
          A já jdu zasejc dolu do mesta a verte, že pro vás neco vyškrábu.
          Adios Amigos.
 

prirovnání: jeko u SinCity
hodnocení: 9/10
výkon/cena: 66% (výkon skvelý….. ale tri kila…:((()
doporucená hudba: Faith No More, Ministry, Therapy?, Live of Agony

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. 208 stránek
    Takže opakuju. I Dáma pro kterou se zabíjí má 208 černobílých stránek. Výkon/cena=90% a 295 Kč za takovou bombu je tak akorát (dneska jsou comicsy ještě dražší).

Zveřejnit odpověď