Lucie a Petra Lukačovičovy a další: Cesta Rudé tanečnice 1+2

Kolektiv známých (Lucie a Petra Lukačovičovy) i méně známých (Bára Beránková, Petr Urban, Adéla Vaňková) autorů se dvoudílným fantasy románem rozhodně vytáhl. Dynamický, čtivě psaný příběh vás už na na prvních stránkách chytí a nepustí až do konce.

Cesta 2
Cesta 1

Kolektiv známých (Lucie a Petra Lukačovičovy) i méně známých (Bára Beránková, Petr Urban, Adéla Vaňková) autorů se dvoudílným fantasy románem rozhodně vytáhl. Dynamický, čtivě psaný příběh vás už na na prvních stránkách chytí a nepustí až do konce.

Najdete v něm snad všechno, nad čím duše fantasy čtenáře zaplesá: politické pletichy, námořní bitvy, honičky v temných uličkách, romantiku, záblesky magie a samozřejmě piráty. S piráty je totiž všechno lepší.

První část se odehrává především v přístavním městě Lekanta a hlavní linii tvoří příběh námořního kapitána Yliadora Vicenteho, muže pronásledovaného dávnou vinou, a mladé, krásné Celandriny, dcery bohatého měšťana Fortunata, která se zoufale snaží očistit otcovo jméno poté, co byl neprávem obviněn z vraždy. Celandrina, ochotná udělat pro otcovu záchranu cokoli, se nevědomky zaplétá do politických smyček a machinací a její osud se pevně pojí s osudem kapitána Vicenteho. Ona je jeho „dámou v nesnázích“, on zase její cestou k otcově svobodě.

Čtenář se setkává i s dalšími postavami, jejichž poutavé příběhy se vzájemně proplétají a obtáčejí kolem hlavních hrdinů. Za zmínku rozhodně stojí například Rhianna Salvatora, politicky extrémně schopná žena, proti které je velice nesnadné – ne-li přímo nemožné – bojovat, a která v Lekantě tahá za většinu těch důležitých nitek.Na pozadí toho všeho jsou všichni naši hrdinové a jejich jednání ovlivněni blížícím se válečným konfliktem s dobyvačnými, nenáviděnými Asmány.

V druhé části knihy se pak děj přesouvá na moře a dokonce do samotné asmánské říše a ústředním motivem se stává právě válka s Asmány. Čtenáře čekají napínavé námořní bitvy, politická jednání na ostří nože a samozřejmě pokračování příběhů z první části. Celou knihou navíc hrdiny provází tajemný drahokam zvaný Rudá tanečnice, kvůli kterému jsou lidé ochotní zabíjet.

Cesta Rudé tanečnice patří k těm knihám, které přečtete jedním dechem a zanechají ve vás velmi silný dojem – a taky spoustu otázek. Jistě nebudu mezi čtenáři jediná, kdo doufá v další pokračování, které by poodhalilo další z tajemství, které si zatím Rudá tanečnice nechává pro sebe..

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

  1. Souhlasím, také jsem byla navýsost spokojena a ocenila bych pokračování.

Zanechat odpověď