Oči mrtvých: Vraždící duchové a zabité prostitutky

Doby, kdy duchové existovali jen v hororech, už jsou dávno pryč. Teď vstávají z hrobů a věřte mi, nejsou to žádné dobré duše,. Na roztomilého Caspera můžete rovnou zapomenout. Fantom Print přináší v pořadí již druhý díl o církevní čarodějce Chass Putnamové z pera americké spisovatelky Stacie Kane.

02-oci-mrtvych-color_thumb

Jsme v Downside. Každé malé dítě už dávno ví, že duchové jsou zlí a jde jim jen o jedno, chtějí vraždit. Ovšem stejně se vždycky najde někdo, kdo je vyvolá nebo se s nimi jinak spolčí. Naštěstí je tu Církev skutečné pravdy, která proti nim dokáže bojovat a umí duchy zahnat zpátky tam, kam patří – do Města mrtvých. A právě pro Církev pracuje Chess Putnamová, drogově závislá a magicky nadaná Odhalovačka, která se jen tak něčeho nezalekne. Právě dostala svůj další případ, na kterém si musí dát opravdu záležet. Vyšetřovat má totiž v rodině jedné celebrity. Ale proč by dotyčný měl falšovat útoky duchů? Peníze má a navíc ho vyšetřování může ohrozit na pověsti. Chess také řeší svoji rozpolcenost mezi dvěma muži a nakonec dojde i na velké střetnutí. Jsou totiž nalezena mrtvá a znetvořená těla místních prostitutek. A to by nebyla Chess, aby ji do problémů nedostala i její drogová závislost…

Stacia Kane píše o silných a odvážných hrdinkách, které se jen tak lehce nesesypou. Možná i proto jdou její knihy ze série Megan Chase a Downshide na dračku. Její smyšlený svět je skvěle propracovaný a čtenář ihned dokáže splynout s hlavními hrdiny, kteří řeší i své běžné starosti, jako je třeba závislost na drogách. Postavy rozhodně nejsou idealizované a neomylné. Dělají chyby jako každý normální člověk.

A právě taková je i Chess. Věčně sjetá, inteligentní, ale i chybující. Za její odvahu ji bude leckdo obdivovat, ale ani odvaha jí nepomůže vyřešit problémy, které ji provází v soukromí. Její život nestojí za nic, ale Chess to tak zatím vyhovuje. Další postavy bohužel již tolik prostoru nedostanou. A to je velká škoda. Postrach je opředen mnoha záhadami a jistě si nejeden čtenář pomyslí, že by klidně platil i zlatem za jednu jeho myšlenku. Všechny Postrachovy reakce jsou jen z Chessina pohledu a ten není zrovna objektivní. Ovšem Postrachovy myšlenkové pochody musí opravdu stát za to. Copak se asi skrývá za tou zjizvenou tváří a horou svalů?

Oči mrtvých jsou další knihou, jež v žánru Urban fantasy rozhodně nezapadne. Její brutální a mrazivé scény jsou opravdu nezapomenutelné. Oproti prvnímu dílu Smrtící duchové je zde více sexuálních scén, ale ubylo „erotického jiskření“ mezi hlavními postavami, což jistě neocení hlavně čtenářky. Třetí díl vyjde u nakladatelství Fantom Print pod názvem Město duchů.

75%
  • Stacia Kane: Oči mrtvých
  • Fantom Print, 2014
  • Překlad: Leona Malčíková
  • Obálka: Juliana Kolesova
  • 288 stran, 269 Kč
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

Zanechat odpověď