R. E. Feist – Střepy rozbité koruny (1/2) – chaos

Tak jsme se po trochu delší době přece jenom dočkali dalšího dílu. Opět 1 díl na dvě části a za opravdu NEKŘESŤANSKÉ peníze. Ono chtít za necelých 300 stran 199,- a ještě k tomu dvakrát, to mě teda fakt hodně n……o!

Děj je rozložený celkem na hodně částí, kdy se Feist zabývá Aruthovými syny Elánem a Jimmym, Pugem, Erikem, Rupem a Nakorem. Takže vždy je pár stran tam a pár zas u jiného aktéra. Základní linie příběhu je ohrožení ze severu Fadawahem a Keshí z jihu, která si činí pozemkové nároky a chce využít války ke svému prospěchu. Na Hvězdně probíhá jednání s Velkou Keshí, ale jak už to s politiky bývá, vše se strašně táhne. Když Království zjistí, že Fadawah poslal armádu do vypáleného Krondoru, vytáhne s armádou dobýt zpět své město. Ale vše se zjednoduší po tom, co Elán s Jimmym zjistí, že generál Duko přešel na jejich stranu a pomáhá s výstavbou města. Duko si vymůže šlechtický titul a pozemky a odchází na jižní hranice, které má hlídat. Erik s Greylockem postupují s armádou na sever a snaží se prolomit obranu. Rup se dostává opět do svého živlu a začíná obchodovat a převážet obilí a jiné suroviny. Nakor začíná verbovat do svého nového náboženství věřící a povede se mu najít budoucí velekněžku. Kněz Dominik pomáhá, kde může. Sám se taky vydá s Aruthou na jednu vojenskou misi, kdy mají obsadit Sarthské opatství a zjednodušit postup vojsku. Erik se s Rupem vydá do nepřátelského města Sarth a zjišťují počet nepřátel. Po přepadení cizí loďe a zjišťění, že uvnitř je všechno uloupené zlato z Krondoru, plují na jih. To by ale bylo, aby nebylo a po pronásledování a útoku prohrají = zlato na dně. Rup si ovšem zapamatuje místo havárie a má v plánu se pro “své” zlato vrátit. Arutha, otec Jimmyho a Elána, v boji o opatství zahyne a Erik s armádou nakonec prorazí kousek dál na sever. Pug se pohádá s princem Patrickem, který si myslí, že mu může rozkazovat, což si Pug nenechá líbit, ale závěrečná hádka vznikne až na úplném konci 8. dílu. Konec 1. dílu.

To byl stručně obsah, protože si to určitě rádi přečtete sami a sami taky posoudíte. Pokud máte přečtené předchozí díly, tak je vám určitě jasné, co můžete čekat. Kvalita je stále stejná, překlad dobrý, sem tam se pěkně zasmějete u některých rozhovorů a celkově se budete dobře bavit. Jediné velké mínus vidím jen v té ceně. Kdyby dali oba dva díly dohromady za 250,- nebo aspoň každý tak za 159,-, potom by bylo vše perfektní. Ale jak říkám, stran (a hlavně peněz) je málo a chtít po nás 199,-, měli by se nad tím zamyslet. (Je sice fakt, že můžou počítat s tím, že pokud má někdo všechny díly, tak si na 95% koupí další, i když předražený).

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď