Raymond E. Feist – Hněv krále démonů (1/2) – ústup

Jak jsem psal už v recenzi na 4. díl, byl jsem zvědavý, co Feist vytvoří. Psal jsem, že  Pug a další silné postavy jsou jenom okrajové, což se u tohoto dílu……

Jak jsem psal už v recenzi na 4. díl, byl jsem zvědavý, co Feist vytvoří. Psal jsem, že  Pug a další silné postavy jsou jenom okrajové, což se u tohoto dílu v žádném případě nedá říct. Jsou to klíčové postavy. V 5. a 6. díle se všechno skládá dohromady a je jasné, že první čtyři díly byly jenom takovou přípravou a podle mě šestým by to mohlo skončit. Však uvidíte sami. Feist si asi řekl, že to musí nějak pořádně ukončit a předpokládám, že k Midkemii se už nevrátí. Takže 7. i 8. díl bude absolutní zakončení s obrovským happyendem, což je z poloviny už splněno. To byl takový menší okec, teď něco o ději.

Erik cvičí stále nové vojáky do války společně s Calisem, Patrickem a dalšími vysoce postavenými lidmi tvoří obranu Království. Rup stále dělá do svojí společnosti a stále chodí za Sylvií. Na začátku se Erik zamiluje do Kitty, bývalé zlodějky, která dělá v královské hospodě. Bude na něho podniknut útok jedem a vůbec si toho za celý děj užije ažaž. Rup je požádán o první půjčky království a dostává se i do Keshe. Pug s Mirandou hledají Macrose, protože si myslí, že jen s ním porazí blížící se zlo. Nakonec ho naleznou a znemožní mu stát se bohem. Ale to si přečtete sami. Tato trojice podnikne útok přímo na flotilu Smaragdové královny a Pug bude velice těžce zraněn. Dostane se až před bohyni smrti Lims-Kragmu a bude mu dán určitý výběr. Samozřejmě zvolí život a ochranu Midkemie. Miranda se s Tomasem a Macrosem vydají zpět na Novindus prozkoumat líheň, kterou našli v minulém díle a setkají se s démonem, kterého ovládá jeden ze Saaurských učených. Zjistí další podrobnosti o tom, co se vlastně děje a budou se připravovat na obranu Kamene života. Tento díl končí doplutím nepřátelského loďstva ke Krondoru poté, co ještě Nicholas hrdinně zaútočí s jeho pár desítkami lodí a absolutně nehrdinně a náhodně zemře. Zapomněl jsem se zmínit i o setkání Puga a jeho přátel s knězem Dominikem a jejich vzájemné pomoci, která se projeví v závěru dalšího dílu.

Tento pátý a šestý díl prakticky spojuji dohromady, protože je celkem těžké, brát jeden po druhém, když jsem je četl zaráz. Proto nějaké mé zhodnocení a jiné pochvaly a pomluvy si přečtěte u dalšího dílu.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď