Raymond E. Feist – Vzestup magnáta (1/2)– risk

Na Trhlinovou válku to prostě nemá a nic mít ani nebude. To byl prostě originál. Bohužel. 🙁

Třetí díl (druhý) vás uvede do děje příjezdem zbytky vojáků do Krondoru, kde se Erik s Jadowem zapojí do výcviku dalších nováčků a Rup se pouští do plánu, jak se stát nejbohatším mužem. Předtím ovšem stihnou navštívit svoji rodnou vesnici, kde se radostně shledají se svými rodinami, které žily v přesvědčení, že jsou popraveni. Rup nabere do party svého bratrance (velký hezoun, malý válečník) a odjedou zpět do Krondoru. O Erikovi prakticky celou knihu není žádná zmínka a vše se točí kolem Rupa a jeho problémů. Okradou ho o všechen počáteční kapitál a chvíli se živí jako číšník. Nakonec se spojí s Helmutem Grindlem, obchodníkem, kterého potkal už na útěku do Krondoru v první knize. Stanou se z nich společníci a začnou vydělávat. Rozroste se jim firma a získají monopol na dovoz nákladu do hradu, jelikož Rupovi se dá věřit, že nic nevyzradí o chystané armádě. S Helmutovou dcerou Karli, mimochodem naprosto průměrnou, tlustou dívkou se bude snažit seznámit a po jednom nočním rozhovoru o obchodu se z nich stanou přátelé. Když se jednou vydá Helmut s vozy prodat své zboží, bude před Krondorem zraněn a nakonec umírá. Rup mu stihne ještě slíbit, že se postará o Karli a zjistí, že umřel částečně kvůli němu. Dříve ukradl hedvábí Jacobymu, který za to zabil Helmuta. Slíbí si, že jej zničí. Svatba s Karli proběhne v pohodě a všichni mu budou gratulovat.

Pug se v této knize jeden rok vydovádí na pláži s Mirandou a Calis s Nakorem zajedou do Hvězdna udělat tam pořádek a připravit nějakým způsobem mágy na budoucí nebezpečí.Druhou lodí zpět se vrátí i Luis, který se přidá k Rupovi. Erika s Jadowem povýší a ke konci se dozvíte, že Calis chystá další výpravu na Novindus zničit hnízdo v podzemí, které tam objevil.

Celkový dojem z knihy je nic moc. Je fakt, že Feistovi knihy si kupovat budu stále, protože mají dobrou atmosféru a příběh, ale vzestup obchodníčka mi připomíná knihy psané s Wurstovou. Akce žádná, magie nikde, prostě takové omílání času před nastupující válkou. Počítám, že další kniha bude totéž a snad ve válce bude zase nějaké rozproudění příběhu. A podivný vztah Rupa ke Karli… V jednu chvíli se mu nelíbí, a díky tomu, že se usměje nastane obrat?? A jejich svatbu s Karlinou nelibostí jsem také nějak nepochopil. Nu, uvidíme dále.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď